pakko kysyä tähän väliin, että mitä pirua ne suomalaiset (miksei myös muun maalaiset)näkee siinä Turkin Alanyassa sijaitsevassa Heikin baarissa? En ole varmaan koskaan kämäsemmässä paikassa käynyt. Irstaita tarjoilijoita, huonoa ruokaa ja musiikkia ja se Heikkikin oli joku pirun turkkilainen helkkari!
Heikin baari on ehkä maailman kamalin ravintola missä olen käynyt, ja ne tarjoilija miehet vasta hirveitä oliki!
Heikin baari on ehkä maailman kamalin ravintola missä olen käynyt, ja ne tarjoilija miehet vasta hirveitä oliki!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pakkohan sinne ei ole kenenkään mennä. Jokainen tykkää mistä tykkää.
Ja kyllä Heikki on syntynyt Turkissa mutta, asiat ei aina ole niin yksi selitteisiä. Alanyassa on Suomalaisilla nimillä varustetttuja ravintoloja, kauppoja jne. ja ne on perustaneet ihiset jotka ei ole koskaan edes käyneet Suomessa saati sitten asunut. Heikin tarina on vähän toinen.
Ja mitä irstaisiin tarjoilioihin tulee niin olen myös nähnyt aika paljon irstaita asiakkaitakin....
Omista on aivan huippu tyyppi. Juteltiin pitkät tovit. Tarjoilijat olivat oikein ystävällisiä ja ruoka todella hyvää. Antaisin paikalle 10 pistettä. Mulla on vielä valokuvakin, jossa on koko henkilökunta ympärillä ja minä poseeraan keskellä.
Ettet vaan olis ollu siinä [b]Heikin Bari[/b]:ssa, joka on väsynyt kopio ja sijaitsee muistaakseni suht lähellä alkuperäistä Heikin Baari:a.