Mielestäni Nightwish on sama kuopata ja syvälle, jos Tarja on bändistä pois.
Ei nightwish ole enään Nightwish
14
1092
Vastaukset
- Vanha Leena
Aikanaan David Lee Roth lahti Van Halenista.
Van Halen jatkoi, David on nykissa ambulanssikuskina. Tervemenoa Tarja.- chacrafox
ja mistä oot tollasen tiedon kaivanu että dlr ois ny:ssä ambulanssikuskina sehän loi van halenin jälkeen melko menestyneen soolouran kun taas van halen otti toisen solistin ni fanit vielä sulatti
sen mutta ku ne potki senki pihalle ja otti kolmanne uuden kolmanne solistin ni kaikki vanhat fanit lähti
ja sitä paitsi yhessä vaiheessa dlr tuli takasin haleniin mutta lähti taas eddien kanssa tapahtuvien riitojen takia
- mulli
ei löydy kuiteskaan saman äänistä laulajaa tilalle
- EIO
"ei löydy kuiteskaan saman äänistä laulajaa tilalle "
...luojan kiitos, on jo aika saada bandi maailmankartalle.
- krisutiinu1
nightwish oli maailman paras bändi mutta ei ole enää koska ei ole tarjaa....mä en aio enää ikinä kuunnella nightwish:ii ku se ei oo enää niin hyvä.
- Tälläst just
Pojathan ne sen musiikin tekee, Nightwishille löytyy helposti Tarjan veronen solisti...
Puolet Suomen teineistä itkee eikä ajattele asiaa..
- dflgkjlfkd
Ne jotka sanovat tuollaista, kannattavat TARJAA, eivät Nightwishiä! Samaa musiikkia se vielä on, ei Tarja niitä biisejä tee! Sitä paitsi, Anette on hvä laulamaan!
- Greenleaf
Seison 100% Aneten takana jo pelkän luonteen ja olemuksen perusteella. Tarja ei sopinut bändiin. Ja Tuomasta mollataan siitä että Tarja erotettiin vaikka se oli koko bändin päätös? Miettikää mitä Tarja oikeesti on muuta kun se sopraano ääni? Seisotteko hänen luonteensa ja olemuksensakin takia hänen takanaan? Anette on sitä paitti parempi!
- no life
Nightwish ei ole Nightwish vaan Nightwish paitsi että sinä on Nightwish, mutta toisaalta Nightwish taas onkin Nightwish. Tällaista sontaa koko keskustelu täällä on!
- IhQD4
Tarja voi pitää hauskaa itsekseen ja ottaa vaikka sinut mukaansa. Nightwish on niin kauan Nightwish kun BIISIEN SÄVELTÄJÄ on sama! Ei sillä kiekuvalla ämmällä joka kappaleita tulkitsee ole niin väliä.
(Asiastahan voi toki ottaa ja saada laakin mutta se ei ole minun ongelmani)- TimoTarjaAnneli
on ruvennut pitämään hauskaa itsensä kanssa,niin sitä en halua olla katsomassa...
- tietoa bukkaa
TimoTarjaAnneli kirjoitti:
on ruvennut pitämään hauskaa itsensä kanssa,niin sitä en halua olla katsomassa...
the Rasmuksen yhtyeeseen Hartvall keikan jälkeen ;)
- jatikka
Minun mielestä Empun pitäisi soittaa bassoa ja kitaristiksi ottaa Popedan Costello Hautamäki. Jos näin ei tapahdu, en osta enää Nightwish-yhtyeen tuotteita.
Ettäs tiedät Holopialainen!- HardRockCafe
että Johanna Tukiainen pestataan NatuWissyn solistiksi ! Muuten en ala millekkään !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770