olen seurustellut kalat miehen kanssa nytten 2kk (itse olen rapu) ja hän on aivan ihana, mutta meillä ei tunnu olevan tarpeeksi yhteistä aikaa.. hän on aloittanut urheilun jne.. nyt ja jotenkin minusta tuntuu, että hän alkaa etääntyä minusta vaikka sanoo toista. näkisikö joku miten meille tulee käymään? kestääkö näin tuore suhde vain 1 x viikossa näkemisellä?
Kiitos jo etukäteen!
Kiitos jo etukäteen!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nuori suhde on vasta alussa ja te molemmat vaaditte myös "omaa aikaa". Toista ei voi sitoa liikaa.
tuo on kyllä ihan totta. olenkin ottanut sellaisen asenteen, että kaikki saa mennä omalla painollaan. olen antanut hänelle aikaa harrastuksiinsa ja minä siinä samalla sitten pystyn hyvin näkemään ystäviäni jne... toivon vain, että hän ei unohda minua täysin harrastuksiensa rinnalla.
Vähän yli viikon jos olette näkemättä niin hänellä iskee niin kova ikävä, että sen tunteminen osoittaa hänelle että olet hänelle tärkeä. Hän itsekin ehkä vielä opettelee seurustelusuhdetta, se ehkä syynä.
Puoli vuotta se aika näyttää yleensä suhteen laadun, on psykologien antama aika missä ajassa suhde lujittuu. Hyvä mies hän on!