solistin

valintahan

Käytännösähän bändin pojat ovat taustalla ja keulakuvana oli Tarja ja vielä hemmetin loistavana sellaisena. Toivottavasti karvakorvat ei tehneet innostuksissaan hätäiltyä ratkaisua, sillä liialla innokkuudella on taipumusta kostautua.
Ko. bändi on ollit sitä jotain juuri Tarjan äänen ja laulutavan ansiosta.
Totuuttahan ei suuri yleisö tapahtymista tule koskaan tietämään, vaan osatotuuksia lummaltakin puolelta.

Laskekaapa ihan hyviksenne, että jos levyjä on muuty 2500000, niin paljonko siitä tulee bändille jaettavaa ja ottakaapas selville, kuka siitä jaettavasta osasta vetää sen suurimman siivun taskuunsa. Käytännössä yksi tyyppi ottaa n. 50% siitä jaettavasta summasta ja loput jää muille, mukaanlukien Tarja.
En usko, että se suurimman siivun ottaja haluaisikaan jakaa omasta osastaan muille yhtään, vaan jos joku haluaisi lisää liksaa, niin se olisi sitten suurimman siivun vetäjän taskusta pois. Parasta erottaa siis sellainen, joka haluu lisää liksaa, ansaitusti.



Ottaen huomioon bändin tyyppien tajunnan määrä ja luulot omasta erinomaisuudestaan, heillä oli jo valmiina seuraavat vaihtoehdot ja järjestyksessä.

1: Anita Hirvonen
2. marita Taavitsainen
3. Katri-Helena
4. Paula Koivuniemi
5: Anita Välkki

2

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainen69

      Tarjahan oli vaan duunissa tuossa bändissä. Ne muut kundit omisti bändin osakeyhtiön muodossa. Uutisten mukaan Hole ei ottanut Tarjaa yhtiöön mukaan vaikka Tarja halusi. Joten rahat ovat käärineet pojat ja Tarja teki vaan duunit.

      • Tulkitsija

        Mitä olisi bändi ilman hyvää tulkitsijaa. Mutta ei laulajakaan mitään ilman hyvää bändiä. Nightwish oli hyvä. Väite, että laulaja vain laulaa ei pidä paikkaansa. Olen itse laulanut ja soittanut pienessä bändissä ja väitän, että kovimmat paineet on solistilla. Kitaran soitto taustalla on siihen verrattuna helppoa kuin mikä(soitan myös itse). Laulajan pitää osata laulun sanojen tulkitseminen. Taitava soittaja pystyy soittamaan kappaleet vaikka unissaan, koska suuri yleisö kiinnittää huomionsa kuitenkin solistiin. Pidän kyllä hyvin soittamista tärkeänä. Taitavia lauluntekijöitäkään ei ole helppo löytää. Eiköhän tässäkin ollut kyse rahoista? Tekijä-laulaja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      30
      2861
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1183
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      29
      989
    Aihe