Ihmettelin Almeran laiskaa moottoria(1,5) heti keväällä kun ostin sen.Nyt asia selvisi katsottuani konehuoneeseen,autossa ei ole ollenkaan kunnollisia tulpanjohtoja,vaan jotkut ohuet halpajohdot.Aionkin hakea Biltemasta kunnollisen johtosarjan ja vaihtaa ne halpajohtojen tilalle.
Ostin Almeran
9
3182
Vastaukset
- Näin on..
Almera ...
- Arc
Siis autossa on ohuet halpajohdot ja meinasit hakea "BILTEMASTA KUNNOLLISET".
Huh huh.. ..mitä tähän voi enää sanoa?- jepjep
Voi käydä kun eräälle herralle joka varoitteli minua Bilteman venetarvikeosastolla.Hänellä oli sieltä ostettu rosterikiinnike "sulanut" kahdessa vuodessa ja hän mainitsikin että on olemassa erikseen Bilteman rosteri.
- jepjep
Harkitse nyt vielä kuitenkin mistä ostat että et saisi saman firman johtoja.
Enkä usko että tehot paljonkaan paranevat.Auto on yksinkertaisesti liian painava sille koneelle joka on kierroskone kaikenlisäksi.- kylla vaan.
Nyt kun katsoin tarkemmin tulpanjohtoja,niin ei niitä ole ollenkaan,vaan jokaisella tulpalla on oma puola,ja tarvitaan vain tavallista sähköjohtoa tulpille.
- kipinävarma
kylla vaan. kirjoitti:
Nyt kun katsoin tarkemmin tulpanjohtoja,niin ei niitä ole ollenkaan,vaan jokaisella tulpalla on oma puola,ja tarvitaan vain tavallista sähköjohtoa tulpille.
Niin ja se suorasytkä on pirunpaljon parempi kuin perinteinen. Milloinkahan eurooppalaiset innostuu asiasta.
- ostin
almeran 1,5 koneella.Kyllä tuo minun mielestäni ihan hyvin liikkuu.Eipä sitä suomen liikenteessä tarvitakkaan nopeampaa, ja tehokkaampaa autoa, kun täällä saa ajella 40-80 km/h.Bensapihi se ainakin on, kun kattelee bensanhintaa.Aika paljon se on siitä kiinni, mikten on tottunut ajelemaan.
- mirkku
Että aikuinen ihminen Suomessa valittaa että auto ei ole tarpeeksi suorituskykyinen ottaen huomioon....
-Suomen nopeusrajoitukset
-Suomen tiestön kunnon
-Suomen bensan hinnan
Ja mitä auton suorituskyvyllä itseasiassa tosiaan tekee jos asiaa ajattelee järkevästi, muutama minuutti ennen perillä ottaen tarpeetonta riskiä kovaa ajamalla, kuluttamalla paljon enempi kallista bensaa.
Vai onko tosiaan pakko tienpäällä saada näyttää että kyllä kulkee.- !!!
Jep, varsinkin pääkaupunkiseudulla tarvitaan erittäin tehokasta menopeliä. Helsingin kadut ovat aina niin tyhjiä ja helppoja ajaa että täällä ei saa olla vähempää kuin 200 heppaa alla!! Ja sitten asiaan; silkkaa rahastusta ostaa Suomessa jokin hirvittävä kilpuri, mutta omia ovat ihmisen halut ja mielipiteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p545666Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "732782Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella182000No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401885Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1601815- 181771
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5152881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191161Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy811141Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah66965