..väsyttää, ei yhtään tiedä mitä tekis elämälään ja vieläkin tuntuu siltä että milei on kuitenkin niin kuin "nuorella" niin ehdotan että pidätte tauon verkko-ihmissuhteisa ja käväsette vaikka sen vanhan kaverin luona jota ette oo tavannut aikoihin muuten kuin joskus soitellen tai texstareita lähetellen.
Netti on ihmeen puuduttava, väsyttävä ja turhauttava paikka.
Iloista alkutalvea kaikille Palstalaisille!!
sitten kun oikeen
4
536
Vastaukset
- Minttuliini
Ei ihmissuhteita netissä solmita tai ylläpidetä. Olen huomannut saman ja yritän joskus, kun saan voimia, alkaa elää ihan oikeaa elämää. Ehkä joskus sitten löydän jonkun, jonka kanssa taapertaa eteenpäin :D
- Loistava.polku
Eihän tätä nettiä kannata niin vakavasti ottaa, pelkkää ajakulua tai viihdettähän tämä vain on. Vähän niinkuin lehtien selailu. Elämä on ihan muualla.
ei kait kenenkään elämä täällä netissä ny kokonaa ole.Hyvin tulee pidettyä ystäviin yhteyttä ja sukulaisiinkin..ajankulua tää vaan on...ja välillä arjesta pakenemista.:)
- jpntar1
hyvää ystävää olen löytänyt netistä, mutta elämä on muualla.. Kiitos samoin itsellesi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961