Heikko esitys!

Danni

Olihan ehdottomasti huonoin esitys NW:ltä tuo Tuomaksen julkaistu törkykirje.

Luin itse sen vasta tänä aamuna, enkä enään yhtään ihmettele sen saamaa kohua. Miten "aikuinen" mies voi alentua moiseen julkiseen parjaamiseen!

Tarjana saattaisin jätkän oikeuden eteen herjauksesta! Selkeät perusteet caselle on jo tuotu koko kansan eteen.

7

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Utelias

      Mikä siinä kirjeessä nyt muka herjausta oli? Jos jutun takana on neljä "kovaa" hevimiestä, niin uskotko mieluummin etelä-amerikkalaisen macho kuiskuttelijan uhria? Tarja oli herkkä maalaistyttö (kaikki hevarit ovat herkkiä, usko tai älä), jolle on ollut helppo työntää päähän vaikka millaisia ajatuksia. Ja kun jotain aikansa kuuntelee, niin siihen alkaa uskoa ja siitä tulee totuus. Tarja ei pystynyt "puolustautumaan" miestään vastaan, vaan kadotti suomalaisen naisen itsenäisyyden ja päästi miehensä sotkeutumaan liikaa omiin asioihinsa. Marcellolla ei olisi pitänyt olla mitään tekemistä Nightwishin kanssa, vaan ahneus ajoi hänet rahastamaan vaimollaan.

      • Blum

        Vaikka nuo syytökset olis kuinka tosia tahansa, noin typerästi niitä ei yksikään älli päässä kulkeva ihminen lähtis esittämään.

        Tuomas on tuolla kirjeellä loukannut Tarjan julkikuvaa aivan tarkoituksellisesti. Ei noin henkilökohtaisia asioita lähdetä puimaan julkisuudessa, se vaan ei kuulu hyviin tapoihin. Haastemies lähtee kohta kierrokselleen.....


    • real thing

      äitis oikeuteen! vittu mitä DORKIA!!!

      • TTT

        Vittu mikä runkku olet. Heitä homo voltti!


    • asiaa

      huomattavasti kesympi kuin yksikään Mattiesko Hytösen tai Jyrki Lehtolan kolumni, eikä heitäkään ole vielä kukaan oikeuteen haastanut. Siitä kirjeestä ei löydy yhtään mitään herjaukasen tunnusmerkkejä täyttävää, ellei sitten ole tarjalasit päässä.

      • kyllä

        Tuomaslasit päähän..


      • sama asia

        Kolumnit ovat mielipidekirjoituksia, eivätkä tiedotteita jonkin asian syistä. Kolumneissa usein tietoisesti vedetään överiksi heittämällä esim. humoristista herjaa kohteesta. Kohde ei sitä paitsi yleensä ole kirjoittajan henkilökohtainen tuttu tai ystävä. Silloin lukijakin ymmärtää, ettei kirjoituksen tarkoitus ole välttämättä pyrkiä totuuteen, vaan se voi sisältää tarkoituksellista spekulaatiota ja provoilua.

        Bändin pojat sen sijaan tuntevat Tarjan henkilökohtaisesti ja antavat kuvan, että he kertovat totuuden erottamisen syistä. Kyseessä ei myöskään ole kärjistämällä tai huumorin avulla lukijan viihdyttäminen, vaan vakavalla mielellä kirjoitettu kirje (joka toimii samalla tiedotteena). Siinä eroa riittämiin Hytösen tai Lehtolan kolumneihin. Tuskin hekään oman lähipiirinsä ihmissuhdekuvioita ryöpyttävät julkisesti ja nimeltä mainiten.

        Kukapa meistä haluaisi, että omat potkumme työstämme puitaisiin yksityiskohtia ja aviopuolisomme roolia myöten julkisesti - varsinkaan, jos emme pääsisi itse alusta alkaen kertomaan omaa näkemystämme asiaan. Ja ilman mitään "irtisanomisaikaa", jolloin asiaa voisi sulatella ja alkaa etsiä uutta työtä. Erityisen törkeää tuollainen toiminta on, jos sen takana ovat (vaikka sitten entisetkin) ystäväsi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2066
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1728
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1402
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      1200
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      59
      1198
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1041
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      959
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      957
    Aihe