Mistähän mahtaa johtua, että koneeni ei suostu lainkaan lähtemään käyntiin kun asensin koneeseen näyttiskortin (GF 2 MX400)?? Siinä ei siis aiemmin ollut korttia lainkaan, vaan näyttö kytkettiin suoraan emolevyyn. Koneessa oli joskus kortti, mutta se hajosi, ja olen pitkään ollut ilman 3d korttia.
Nyt kone ei toisiaan suostu käynnistymään ollenkaan. Merkillistä??
Kone ei käynnisty
4
296
Vastaukset
- Jam
Mikä emolevy sulla on? ja miten edellinen kortti hajos ja oliks se mikä kortti?
Biossista vois tietysti ottaa pois käytöstä sen emolevyn oman näytönohjainkortin.- näyttiskortilla
Kone on Duron Xp 1000, emolevy ilmeisesti PCChips M810LR.
Edellinen näyttis oli pitkään viallinen (jo ennen kuin asensin sen omaan koneeseeni): näyttö vilisi ja tuuletin huusi ja välillä kuva tilttasi hetkeksi. Kun vaihdoin WinXP:n koneeseen, kone käynnistyi aina uudelleen kun näyttö meni tilttiin. En voinut enää käyttää vanhaa näyttistä. - Jam
näyttiskortilla kirjoitti:
Kone on Duron Xp 1000, emolevy ilmeisesti PCChips M810LR.
Edellinen näyttis oli pitkään viallinen (jo ennen kuin asensin sen omaan koneeseeni): näyttö vilisi ja tuuletin huusi ja välillä kuva tilttasi hetkeksi. Kun vaihdoin WinXP:n koneeseen, kone käynnistyi aina uudelleen kun näyttö meni tilttiin. En voinut enää käyttää vanhaa näyttistä.Vois olla emolevyn Biossin päivitys edessä. Se vois tepsiä. Jos kerran ton kortin kans ei tule mitään kuvaa ruutuun kun avaat koneen??
- Jam
Jam kirjoitti:
Vois olla emolevyn Biossin päivitys edessä. Se vois tepsiä. Jos kerran ton kortin kans ei tule mitään kuvaa ruutuun kun avaat koneen??
Kiva kyllä kiva tietää ton emon oikea nimi, tota M810LR löytyy joka lähtöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942