Tarja

Rina

Tarja Turusta ei kyllä voi mitenkään korvata, koska hän oli todella hyvä laulaja ja uskon että kukaan muu ei sopisi Tarjan tilalle edes sijaiseksi. Mielestäni koko Nightwish-yhtye pitäisi sitten lopettaa, sillä ei ole olemassa kuin yksi Tarja Turunen ja se ei ole Halonen!

5

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjen ääni

      Eikö näitä Tarjaa puoltavia kommentteja voisi kirjoitella saman otsakkeen alle? Olisi lukijalle miellyttävämpää seurata keskustelua yhden otsakkeen alla kun hypätä keskustelusta toiseen.

      • Sananvapaus

        No, kun kaikki tykkää Tarjasta ja haluaa pohtia asiaa eri kantilta.


    • real thing

      vittu siihen samanlaista tahtoska,EI KUKAAN! jos sitä tahdot jatkossa kuunnella niin mee kirkkoon äläkä tääl ruikuta! Jos yks ei tuu toimeen toisten kaa niin miks koko bändi pitäs lopettaa? on niillä muillakin täys oikeus tieneta leipänsä ITSE LUOMALLAAN BÄDILLÄ,EI jonkun Tarjan luomalla vaan nimenomaan MUUT jäsenet on luonu sen. En tiedä kannattaako sulle sitä selittää kun et tajua kumminkaa,niinkun ei jotkut muutkaan "viisaat"!

    • kjhkhk

      Tarja antoi hirveästi aikaansa Nightwishille oman oopperauransa kustannuksella.
      Ja varmasti oopperaura kärsi tästä!
      No, uskon että Tarja pärjää kyllä klassisen musiikin uralla, johon NW antoi paljon nostetta.
      Uskon myös, että NW:n seuraava levy on pettymys ja bändi hautautuu pikku hiljaa kiteeläiseksi kitarapumpuksi.
      Vähän kuin se toinen ABBA:n jätkistä soittaa nykyään harmonikkayhtyessä.

    • gabriel

      Eihän se edes koskaan kunnolla kuulunut bändiin. Kävi vaan jodlaamassa välillä kun muilta harrastuksiltaan kerkes.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      8
      2768
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2621
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2317
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1463
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1154
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      948
    Aihe