Luin Tarjan kirjeen ja surullistahan luettavaa se on. Kirjeestä lukien tunne on pettynyt, masentunut, olo maassa mutta ketään ei syyttele eikä halua ketään paaluun naulata.
Mielestäni suhtautuminen oli hiano tapa Tarjalta koska olisihan hän voinut suhtautua asiaan kuin Idolsissa amatööri pelle Ibi Love.
Kaikkea jaksamista Tarjalle.
Turha kenenkään ulkopuolisen on ketään alkaa syyttelemään asiasta.
Nightwish jatkaa omaa uraansa ja Tarja omaansa.
Tarja käsitteli asiaa hienosti
7
587
Vastaukset
- WHO
Oli Tarjalta ihan kohtuullisen asiallinen vastaus, mutta kaikkein surullisinta oli, että hän ei pystynyt eikä halunnut kiistää yhtään poikien väitettä!?! Eli tuostakin päätellen, kusi tais nousta päähän ja nyt kestää hetken aikaa, että tajuaa minkälaisen virheen sitä on tuulut tehtyä. Toivottavasti Tarja löytää uuden bändin, jonka kanssa jatkaa musiikin tekemistä, mutta pahasti pelkään, että NW oli hänelle se uran huippu ja sen hän itse omalla käytöksellään munasi -valitettavasti.
- Tasapuolinen
Mitä vastata lapsellisiin syytöksiin..? Mielestäni Tarjalta todella hyvä veto ettei lähtenyt tuohon syyttelylinjalle.. Mitä Tuomas voitti tuolla syyttelyllä..? Olisi hoitanut erottamisen aikuismaisesti eikä "Mä en leiki sun kanssa" -asenteella.. Taitaa olla jollakin muulla kihahtanut päähän kuin Tarjalla..
- ninni
Miksi Tarjan pitäisikään tässä vaiheessa vastata tuon enempää häneen kohdistuviin syytöksiin? Nehän ovat sitä paitsi osittain mielipideasioita, joihin kumpikaan osapuoli ei voi kuitenkaan antaa puolueetonta vastausta.
Tarja on sitä paitsi vielä shokissa. Bändin pojilla oli aikaa pohtia erottamiskirjettä pitkään etukäteen, Tarja ei voinut valmistautua tällaiseen ryöpytykseen. Eikö hän ole ollut sitä paitsi sairaana, ainakin NW:n viimeisessä konsertissa?
Kenties hän kertoo enemmän myöhemmin järkytyksestä toivuttuaan, mutta toisaalta hyvä vain, ettei lähde mukaan ala-arvoiseen loanheittoon. Voihan hän kertoa mielipiteitään syytöksistä pojille myös yksityisesti.
- Vartican
Minoon kyl iha samaa mieltä Marsken kanssa.. ja ymmärrettävää tuo koko juttu on.. toivottavasti Nightwish yhtye saa hyvän solistin :)
- sdgsdg
Tarjahan nimenomaan syyttää poikia väärinymmärtämisestä, hänen miehensä hyljeksimisestä ja omistushaluisuudesta. Tarja ei missään kohtaa myönnä tehneensä mitään väärää! Kirjeen sävy oli sellainen, ettei hän myönnä tai tiedosta omaa käytöstään.
- ninni
Toiset Tarjan parjaajat syyttävät häntä siitä, ettei hän kiistä syytöksiä, toiset taas siitä, ettei hän myönnä niitä. Tekee hän niin tai näin, aina väärinpäin. Lynkkausmentaliteettiä.
- Juujuujuu
ninni kirjoitti:
Toiset Tarjan parjaajat syyttävät häntä siitä, ettei hän kiistä syytöksiä, toiset taas siitä, ettei hän myönnä niitä. Tekee hän niin tai näin, aina väärinpäin. Lynkkausmentaliteettiä.
Nyt meni multa yli: "syyttävät häntä siitä, ettei hän kiistä syytöksiä, toiset taas siitä, ettei hän myönnä niitä."
Eikös tuo tarkoita että Tarja ei siis kiistänyt eikä myöntänyt syytöksiä? Ja näinhän se oli.
Itse ehkä syytti takaisin.
Kannattaisi ottaa hieman objektiivisempi ote asiaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951