Hei! Kävin pihalla pelastamassa tavaroita suojaan myrskyltä, siellä oli jo aika myllerrys. Sisääntultuani havaitsin roskan silmässäni. Kun se ei räpytellen lähtenyt pois, katsoin silmää peilistä. Minulla on pienen pieni piste (kivi?) kiinni silmän limakalvolla, aivan iiriksen vieressä. Se ei siis liiku mihinkään. Mitä tehdä?
Huljuttelemalla hippunen ei lähde. Se ei vaivaa kamalasti, mutta häiritsee hiukan, ja silmässä on pieni paineen tunne.
Lääkäriin en pääse ennen perjantaita. Onko edes tarpeen? Kertoisiko joku, jolle on käynyt samoin/muu tietävä mitä pitäisi tehdä. Kiitos.
Roska kiinni silmämunassa
skäribo
1
435
Vastaukset
- kermit
Moi.Itselläni jäi kerran pieni roska ihan samallalailla silmään kiinni,meinasin jo hätääntyä kun ei irronnut millään.Laitoin muutamia kertoja päivässä silmään kosteuttavia tippoja(oculac),joita saa apteekista ilman reseptiä.Roska oli ehkä 2 päivää silmässä,kun se sitten yön aikana oli irronnut.Koita silmätippoja,ja käy perjantaina näyttämässä lääkärille jos ei ole irronnut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961