Kuulin juttua, että siellä olisi joskus muinoin jäänyt joku rakennusmies tms. betonivalun alle ja se on jätetty sinne.Pitäneekö paikkaansa ja mitä tapahtui?
Muhoslaiset huomio!
2
425
Vastaukset
- Concrete
Rakennusmies jäi valun alle, ja jätettiin sinne. Mutta onneksi se oli vieraspaikkakuntalainen, niin sillä juoksee nyt koko ajan päivärahat ja muut etuudet. Eikä tarvii sen kummemin töitä tehdä kunhan makoilee betonivuoteellaan! Perhe valettiin sinne myöhemmin kanssa,ettei sillä raksamiehellä olisi käynyt aika pitkäksi! Ne on hirveen kivaa porukkaa!
- kaarjaa
...taisi olla vuonna noin 1950 kun jäi Leppiniemen voimalaitosrakennustyömaallä betonivaluun jonne oli yöllä pudonnut. Betonia oli laskettu päälle yli 30 metriä ennen kuin selvisi missä mies luuraa. Ymmärrettävästi miehen ruumiin pelastaminen oli teoriassakin täysin mahdotonta. Leski sai korvauksen ja siihen päättyi episodi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762025Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361709Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81358Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591171Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241169Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161024- 60945
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58934