Perutaan häät?

Maris

Oletko miettinyt häitten peruuttamista? Miksi ja miten sen kerroit? Kuinka ihmiset siihen suhtautuivat? On nimittäin itsellä käynyt mielessä...Pelkään muiden reaktioita, mutta en myöskään halua naimisiin enää. Milloin on liian myöhäistä perua?

4

2728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      ...ennen alttaria? onhan siinä tietenkin vähän dramatiikkaa jos alttarilla vastaa ettei tahdokaan...

      jos ajattelee järkevästi, niin siinä vaiheessa voisi perumisen tehdä kun pystyy vielä perumaan varatut paikat yms ja ilmoittamaan vieraille vaikkapa lyhyellä kirjeellä.

      Tärkeintä on olla onnellinen ja jos avioliitto ei sitä ole, silloin ei siihen kannata ryhtyä.

    • Kahdesti eronnut

      Peru ihmeessä häät jos tuntuu että et halua naimisiin. Tuntuisi typerältä seistä siellä lupaamassa ikuista rakkautta jos tietäisi ottavansa eron melkein välittömästi.

      Ei varatut kakut, tilat, hääkimput ole mikään syy tehdä vastoin sydämensä ääntä.

      Perua voi vielä alttarilla, mutta eiköhän sellainen ole turhan dramaattista. Parempi vaikka iltaa ennen puhelinsoitolla kaikille vieraille ja järjestelyissä osallisille. Tietenkin vielä parempi jos hääpäivämäärään on enemmän aikaa, mutta ajan vähyys ei ole este häiden perumiselle.

    • Alpo-Antero

      Rakkaus on suurin!
      Jos vähääkään epäilet; peru!

      • tiedän tilanteen!!!!

        Me olemme kihlattuni kanssa peruneet häämme... oli pitopalvelu, juhlapaikka, kirkko, bändi yms. varattuna....vaan sitten lopulta se ei tuntunutkaan oikealta hetkeltä sanoa toisillemme TAHDON.
        Kyllä siinä kaasot ja bestman sukulaisia unohtamatta olivat leukaluut ammollaan, vaan yhteisestä päätöksestä pidettiin kiinni ja peruttiin häät!!! no jos joskus alttarille aiomme niin liekö kovin moni meitä uskaltaa ottaa todesta!!! Vielä ei ollut meidän hetki!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      3948
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2871
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2292
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1301
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      889
    6. 130
      855
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      804
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      801
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      736
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      730
    Aihe