Juu, matkan varrella moneen olen sortunut, mutta Haukiputaan Martinniemessä on sellainen Martin keidas. haahahhaha! HHAHAHHAHA! Hahahahah!
Ei voi kamalampaa olla, vaikka menis Siperiaan.
Kamalin räkälä maan päällä?
8
2983
Vastaukset
- pulle3
Kyll on vastaavia kuppiloita kuten jyväskylässä kapakki nimieltään kangistunut koppelo!!!
- sorkkis
Löytyyhän näitä Helsingistäkin. Kalliossa on monta taattua räkälää. Tässä vain pieni lajitelma: Bud's, Iloinen Katupoika, Sankari, Wilhon Pubi, Kalossi Pub, Terassibaari, Stella.
(Räkälän määritelmänä pidän sitä, että a) kalja on halpaa, b) juuri muuta ei juoda, c) ruokatarjontaa ei ole tai se on marginaalisessa roolissa, d) ravintola on epäsiisti, tunkkainen ja savuinen ja e) asiakaskunta on vahvasti alkoholisoitunutta. Lisäpisteitä esim. Bud's saa erittäin epäystävällisestä asiakaspalvelusta). - Sylky Pub
sorkkis kirjoitti:
Löytyyhän näitä Helsingistäkin. Kalliossa on monta taattua räkälää. Tässä vain pieni lajitelma: Bud's, Iloinen Katupoika, Sankari, Wilhon Pubi, Kalossi Pub, Terassibaari, Stella.
(Räkälän määritelmänä pidän sitä, että a) kalja on halpaa, b) juuri muuta ei juoda, c) ruokatarjontaa ei ole tai se on marginaalisessa roolissa, d) ravintola on epäsiisti, tunkkainen ja savuinen ja e) asiakaskunta on vahvasti alkoholisoitunutta. Lisäpisteitä esim. Bud's saa erittäin epäystävällisestä asiakaspalvelusta).Joo, hieno kokoelma. Lisäksi räkälässä on
- kantajengi, joka saa tehdä mitä tahansa
- asiakkaalle myydään aina lisää riippumatta humalatilasta
Espoossa eräässä paikassa jengi tapasi kesällä mennä ravintolan eteen nurmikolle nukkumaan(sammumaan). Kun taas tokeni, oli lyhyempi matka hanan ääreen.
- ....
Kaikenlaisissa läävissä olen istunut mutta tää vie voiton kaikista...
- ostarin
Juwe ja Rönni,ovat sellaisia saastapesiä,että pitää olla sikakännissä että voisi edes 10 minuuttia katsoa niiden alkkisten leikkiä "piiri pieni pyörii".
- r``
ostarin kirjoitti:
Juwe ja Rönni,ovat sellaisia saastapesiä,että pitää olla sikakännissä että voisi edes 10 minuuttia katsoa niiden alkkisten leikkiä "piiri pieni pyörii".
Samaa mieltä Pihliksen ostarin kapakoista.
Myllypuron ja Kontulan ostareilla kans aika hirveitä
räkälöitä.. - ...vedä vertoja
r`` kirjoitti:
Samaa mieltä Pihliksen ostarin kapakoista.
Myllypuron ja Kontulan ostareilla kans aika hirveitä
räkälöitä..joku kämänen laajalammen kapakka Mikkelissä. Niin surkee ettei mitään rajaa... ja kapakat yleensäkin kyllä.
- Ankkurit ylös
...vedä vertoja kirjoitti:
joku kämänen laajalammen kapakka Mikkelissä. Niin surkee ettei mitään rajaa... ja kapakat yleensäkin kyllä.
Alajärven keskustassa ainoa "pub" nimeltään Polttolinja on kauhea räkälä, myöskin Räkälänä tunnettu. Pitkä ja kapea kuin junanvaunu, savua ja örvellystä riittää. Nurkassa hedelmäpeli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961