Tuntuu tosi kurjalta, että ihmiset,jotka ovat tähän saakka olleet Nightwish-faneja, ovatkin äkkiä joko Tarjan tai kundien puolella? Oletteko olleet todellisia faneja, kun voitte noin vain hylätä jomman kumman osapuolen?
Tämä riita ja välirikko on loppujen lopuksi Tarjan ja muun bändin välinen eikä meidän muiden ulkopuolisten, jotka emme tiedä, mitä heidän välillään on tosiasiassa tapahtunut.
Riidassa on kaksi osapuolta ja riidat tulisi ratkaistua pikemmin ja paremmin, jos tukijoukot seisoisivat vankasti edelleen kummankin takana, kantaa ottamatta siihen, kumpi on suurempi syyllinen! Syyllisiä, jos niitä on edes haettava, on tasan tarkkaan kaksi. Kukaan ei riitele yksinään ja kummallakin on oma näkemyksensä tapahtuneista. Kumpikin haluaa varmasti olla rehellinen ja kertoa totuuden. Mutta HUOM: OMAN TOTUUDEN. Ällistyttävää, mutta totuuksia saattaa olla kaksi, sillä kumpikaan ei välttämättä tietoisesti valehtele tai vääristele. Ihmisethän kokevat asioita eri tavalla ja oma kokemus on aina totta. Vai mitä? Kuka sen voi kiistää.
Hävetkää "fanit"
4
410
Vastaukset
- Niinon
"Tämä riita ja välirikko on loppujen lopuksi Tarjan ja muun bändin välinen eikä meidän muiden ulkopuolisten, jotka emme tiedä, mitä heidän välillään on tosiasiassa tapahtunut. "
Mut kivahan se on paskaa puhua kun ei ole omaa elamaa.- Maru
Minä yhdyn edellisiin puhujiin!
- Ei edes fani
Nightwish-fani
Oli oikeasti hyvä mielipide. Näillä palstoilla heiluu nyt paljon muitakin kuin faneja. Suomihan on yhden aiheen maa, täällä ei tapahdu mitään.. Kun tulee uusi aihe, massat ja lehdistö vaihtaa heti aihetta. - puolueeton fani
Olen ollut samaa mieltä alusta asti. Ei ole fanien eikä keidenkään muidenkaan tehtävä kommentoida tuota "riitaa" koska ei asiasta tiedetä kaikkea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926