Henkilö a joka on nauttinut kupin kahvia ennen ajoon lähtöä
Henkilö b joka on käyttänyt kannabista hetki ennen ajoon lähtöä
Kumman kohtaisit mielummin?
Korotetaan panoksia:
Kumman autoilijan kyytin uskaltaisit antaa oman lapsesi?
Kumpi vaarallisempi liikenteessä?
5
283
Vastaukset
- Naapurin_äijä
80-luvun asennemainoksesta:
- jos otat, et aja
- jos ajat, et ota
Korota panoksiasi vielä vähän enemmän, ja kirjoita omasta päästäsi avausviesti, joka johtaa päiviä jatkuvaan -hedelmälliseen ajatustenvaihtoon? Koita edes!- ...
Menetkö auton rattiin mikäli olet juuri vetänyt kannabissätkän?
- Naapurin_äijä
... kirjoitti:
Menetkö auton rattiin mikäli olet juuri vetänyt kannabissätkän?
- jos otat, et aja
- jos ajat, et ota - Tanja
Naapurin_äijä kirjoitti:
- jos otat, et aja
- jos ajat, et ota"Mites, jos vedät yhden kannabis jointin niin kuinkas se ajo onnistuu savupäissään?"
Mites se sinun suhtautumistasi muuttaa jos se onnistuukin oikein hyvin?
Mennäänkö testiradalle? :)
Tuollaista tekstiä ja uhoa voi voi sentään yritä sinä naapurinäijä edes pitää tasoa yllä ettei nuo penskat pudota tasoa alle ----nuksen - Naapurin_äijä
Tanja kirjoitti:
"Mites, jos vedät yhden kannabis jointin niin kuinkas se ajo onnistuu savupäissään?"
Mites se sinun suhtautumistasi muuttaa jos se onnistuukin oikein hyvin?
Mennäänkö testiradalle? :)
Tuollaista tekstiä ja uhoa voi voi sentään yritä sinä naapurinäijä edes pitää tasoa yllä ettei nuo penskat pudota tasoa alle ----nuksenEn millään voi kantaa vastuuta kaikista palstan kirjoituksista. Meitä on moneen junaan.
Pidän päihtyneenä ajamista tuomittavana asiana. Ymmärrän että päihteenä myös kannabis vaikuttaa negatiivisesti ajokykyyn.
Näen siteeraamassasi epämiellyttävässä vastauksessa kuitenkin jotain, mitä sinä et näe / halua nähdä. Se on siihen liittyvä vertauskuvallinen sanoma, joka liittyy kannabispäihtymykseen. Siihen että sen koordinaatiokykyä haittaavat vaikutukset eivät ole vertailukelpoisia esimerkiksi alkoholin vastaaviin.
Mikä ei kuitenkaan toimi minkäänmuotoisena päihtyneenä ajamisen oikeutuksena. Itselläni eräs minulle hyvin rakas ihminen oli aikoinaan lähellä kuolla päihtyneen autoilijan törttöilyjen takia. Täysin sivullisena. Helvetin ahdistava kokemus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670