mikä minussa on vikana?
minulla on ystäviä ja kavereita paljon, mutta yksinkertaisesti en saa itselleni uusia tuttavia. olen yrittänyt kaksplussan sivuilta hakemalla uusia ystäviä, mutta aina vastapuoli lopettaa meilaamisen parin viestin jälkeen.
minä en tylsä ensinnäkään!! tiedän etten ole, koska kaveri määräni kertoo sen. ja osaan pitää hauskaa.. mutta jokin mättää ja pahasti :/
tai sitten en yksinkertaisesti osaa kirjoittaa e-maileja "kiinnostavalla" tavalla...ääh..kertokaa mitä te kerrotte viesteissänne?onko jokin tapa tms..? ihmettelen vain niin kovasti ;(
mikä on?
5
497
Vastaukset
- eräs mielipide
Mikset pidä yhteyttä jo olemassa oleviin kavereihin ja lukuisiin ystäviisi? Itselläni on myös tuttava,joka kuvittelee olevansa todella mukava.Kuvittelee myös olevansa ystäväni,vaikkei näin minun puolelta ole.Rasitun seurassaan ja välttelen häntä.Hän paasaa VAIN omista asioistaan ja ikivanhoista OMISTA jutuistaan,tuskin jaksaen kuunnella vastapuolta juuri yhtään.Ettet vaan olisi tätä tyyppiä?
- äiti80
Tuskin sinussa mitään vikaa on..ehkä et ole vaan löytänyt "samanhenkisiä" kavereita joilla samankaltaisia ajatuksia..huonoa tuuria.
Mistäpäin olet? Paljonko ikää jos saa kysyä?- alkup.
..23v ja yläsavosta.
kyllä mä pidän entisiin tuttuihin yhteyttä, ja he myös minuun, eli en jätä vanhoja tuttuja huomioimatta! mutta kun vain olen tätä asiaa ihmetellyt.. mutta tiedän etten ole vakuuttava mailia kirjoittaessani, tulee kaite hymiöitä liikaa tms..
ja sen olen tosin huomannut, etten esitä kauheasti kysymyksiä vastapuolelle, en kai halua "udella" liikaa tms..
on tää niin vaikeaa :/
- 2xäiti
"tylsyytesi". =)
Laita viestiä tulemaan, niin lupaan että luen viestisi ja vastaankin siihen. Tiedä vaikka olemme kohtalontovereita ja tästä alkaa meidän ystävyys. =)
Kirjoita ihan oikeasti????!!! mii78@netti.fi - äippä
Oletko itse vastannut hänen viesteihin, ja kirjoittanut hänelle, vaikka hänestä ei vähään aikaan ole mitään kuulunutkaan?
Minä vastasin yhteen viestiin kaksplus palstalla, ja kirjottelimme vähän aikaa. Mutta jos minä en esim. vähään aikaan kirjoittanut hänelle, esim. "vastannut" hänen viestiin, vaikka siinä ei ollut mitään kysymyksiä, tai en vaan kokenut, että minun olisi pitänyt heti hänelle kirjoittaa, niin hänkään ei kirjoittanut minulle. Eli minun piti olla aina se joka kirjoitti ensin. Joten mielenkiinto lopahti siihen! Siitä jo huomaa kyllä, että jos ihan tavattaisiin ja meistä tulisi kavereita niin vastapuoli ei tod.näk. ottaisi minuun oma- aloitteisesti yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675