Ymmärrän kyllä sen, että nuoremmat eivät kunnolla osaa historiaa saati talouden perusasioita. Vanhemmille näiden asioiden taas pitäisi olla tuttuja. Vaan kun ei niin ei.
On paljon porukkaa, jotka ostavat aina silloin, kun hinnat ovat pilvissä ja kärsivät sitten virheistään nahoissaan. Itsekin tunnen pariskunnan, joka osti 1989, myi pakkohuutokaupassa 1992 ja osti taas 2005! Sori nyt vaan, mutta kyllä mä pidän em. tyyppejä varsinaisina luusereina. Onneksi Suomessa riittää mäntyjä, minkä runkoihin suomalaiset tuulipuvut voivat ikuisesti hakata päätään.
Väärä ajoitus
2
297
Vastaukset
- Tähän
Olipa krkeran kuuloista valitusta. Taidat olla yksi näistä luusereista.
- m. hiiri
Minusta jotenkin kuulostaa siltä, ettet oikein itsekään ymmärrä mainitsemiasi "talouden perusasioita". Ihmettelet sitä, että monet ostavat silloin, kun hinnat ovat korkealla. Et ilmeisestikään ole tajunnut näiden asioiden välistä syy-yhteyttä. Hinnat ovat korkealla juuri siksi, että monet ostavat, ei päinvastoin.
Minusta sun ei sitä paitsi kannattaisi lyödä lyötyä nimittelmällä häntä luuseriksi, vaan mahdollisesti vain onnitella hiljaa itseäsi siitä, ettet ole tehnyt samoja virheitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942