Big-brother on hyvä esimerkki suomalaisten käsittämättömästä typeryydestä, ihan sääliksi käy niitä jotka tosiaan pitää siitä. bb.n ihmise käyttäytyy tosi lapsellisesti, ja siellä on joitain vanhempia ihmisiä jotka luulee olevansa jotain 20-vuotiaita, hyi, aivan sairas ohjelma. onneksi en ole katsonut yhtäkään jaksoa kokonaan. huh, säästyin siltä paskalta.
big-brother-perseaivojen ohjelma
13
725
Vastaukset
- mia.
...kuitenkin osaat arvostella ihmisiä perseaivoiksi(?) katsomatta yhtään ohjelmaa.
- adhd666
onhan tuo nyt aivanpaska perseaivo ohjelma
- glitterbee12
mistä sitten tiedät minkälainen ohjema on kyseessä jos et kerta ole sitä katsonut?ihmettelen vaan...bb on hyvä ohjelma;)
- Regina
mimmoinen on perse-aivo??
- Stand by
Perseaivoksi kutsutaan ihmistä, joka katsoo Big Brotheria ja vastaavia perseestä tulevia ohjelmia.
Jos jotakuta kiinnostaa tuijottaa joukkoa tylsimyksiä tylsisissä lavasteissa puhumassa ja tekemässä tylsyyksiä, nimitys perseaivo on hänestä puhuttaessa jopa mairitteleva.
Oikeastaan tällaisesta ihmisen yhteydessä ei aivo-sanaa pitäisi käyttää ollenkaan, ei edes perse-sanaan yhdistettynä. Varsinaisessa lyhennetyn ytimekkäässä perusmuodossa Big Brotherin katsojat ovat siis pelkkiä perseitä ilman aivoja. - Regina
Stand by kirjoitti:
Perseaivoksi kutsutaan ihmistä, joka katsoo Big Brotheria ja vastaavia perseestä tulevia ohjelmia.
Jos jotakuta kiinnostaa tuijottaa joukkoa tylsimyksiä tylsisissä lavasteissa puhumassa ja tekemässä tylsyyksiä, nimitys perseaivo on hänestä puhuttaessa jopa mairitteleva.
Oikeastaan tällaisesta ihmisen yhteydessä ei aivo-sanaa pitäisi käyttää ollenkaan, ei edes perse-sanaan yhdistettynä. Varsinaisessa lyhennetyn ytimekkäässä perusmuodossa Big Brotherin katsojat ovat siis pelkkiä perseitä ilman aivoja.Jopa minä perse ymmärsin!!
- sanna
Regina kirjoitti:
Jopa minä perse ymmärsin!!
hei kuules oon samaa mieltä ettei suomen bb oo hyvä mut saa sitä jotkut pitää ku
kaikilla on oma maku ja voisin
jopa lyä vetoa että jos olisit
katsonut bb alusta tähän asti olisit muittenkaa samaa mieltä mut mun mielestä suomalaiset
matkii kaikkea roinsonia ja bb kummatkaan
ei ole yhtä hyviä kuin alkuperäinen mut
muista kaikilla on oma maku! - Stand by
Regina kirjoitti:
Jopa minä perse ymmärsin!!
Siltä varalta, ettet kuitenkaan ymmärtänyt, pyydän saada lisätä seuraavan perse-infon:
Kun sanotaan Big Brotherin olevan perseestä, se on itse asiassa loukkaus persettä, tuota tarpeellista, mutta aliarvostettua kehon osaa kohtaan.
Ei edes normaali perse yksinään voisi ulostaa noin häpeällisen säälittävää roskaa. Big Brotherin tuottamiseen on tarvittu varsinainen perseiden perse, siis sellainen, jossa on reiän lisäksi vähintäin tukkeutuneet anaalirauhaset ja suolen sisäinen akne. - adhd666
Stand by kirjoitti:
Perseaivoksi kutsutaan ihmistä, joka katsoo Big Brotheria ja vastaavia perseestä tulevia ohjelmia.
Jos jotakuta kiinnostaa tuijottaa joukkoa tylsimyksiä tylsisissä lavasteissa puhumassa ja tekemässä tylsyyksiä, nimitys perseaivo on hänestä puhuttaessa jopa mairitteleva.
Oikeastaan tällaisesta ihmisen yhteydessä ei aivo-sanaa pitäisi käyttää ollenkaan, ei edes perse-sanaan yhdistettynä. Varsinaisessa lyhennetyn ytimekkäässä perusmuodossa Big Brotherin katsojat ovat siis pelkkiä perseitä ilman aivoja.kerrankin jotain faktaa näissä kädettömissä keskusteluissa
- aivot persees
aivot persees....siinon sulle perse-aivo tyyppi
- Dolby S
Stand by kirjoitti:
Siltä varalta, ettet kuitenkaan ymmärtänyt, pyydän saada lisätä seuraavan perse-infon:
Kun sanotaan Big Brotherin olevan perseestä, se on itse asiassa loukkaus persettä, tuota tarpeellista, mutta aliarvostettua kehon osaa kohtaan.
Ei edes normaali perse yksinään voisi ulostaa noin häpeällisen säälittävää roskaa. Big Brotherin tuottamiseen on tarvittu varsinainen perseiden perse, siis sellainen, jossa on reiän lisäksi vähintäin tukkeutuneet anaalirauhaset ja suolen sisäinen akne.En ole kuullutkaan tuollaisista peräpään vaivoista, ilmeisesti äskeiselle kirjoittajalle tutumpia kun osasi noin tarkasti diagnosoida. Kheh.
-TV-sarjahan on aina hyvä kun se herättää voimakkaasti sekä negatiivisia että positiivisia tuntemuksia ihmisissä- - Regina
aivot persees kirjoitti:
aivot persees....siinon sulle perse-aivo tyyppi
Tehän ootte ihan sairaan fiksuja!!
- omani
niin.
ei sitä voi muuta sanoa että "huh huh".
kinata nyt jostain televisio-ohjelmasta.
oma mielipiteeni on, että bb:tä katsoo ihmiset joilla oma elämä hiukka tylsä tai sellaiset jotka tykkää juoruta lätistä edes jostain. kunnei muuta puhumista keksi ja pakko saada sanoa jotain. sama kuin pressan linnan juhlia katsoisi ja pukuja arvostelisi.
suosittelen lämpimästi linnunradan käsikirjaa liftareille, da vincen koodia tai muuta hyvää lukemista. saisi aivot hieman virikkeitä tämmöisen "höpölöpön" tosi-tv:n sijaan.
mutta en nyt teitä bb:n seuraajia typerinä pidä tai muutenkaan halua moittia. kunhan nautitte olostanne niin kaikki hyvin. siksihän tv-sarjat luotu. salatut elämät mukaan lukien =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762087Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361737Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101426Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291219Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591209Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161055- 60966
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58965