Onko nyt huomattu todellakin kumpi sukupuoli on itsekkäämpi mies vai nainen?.Vastaus on nainen.Miehet ovat kautta historian pitäneet yllä kuria ja järjestystä ja nyt kuin kärpäsen viuhahdus maailmanhistorian aikana saamme kestää tasa-arvoa,ylimeikattuja naamoja,tamppooni-mainoksia,seksitutkimuksia,nettipornoa,puhelinseksilinjoja,homouden ja lesbouden ihannointia,sinkkunaisten keinohedelmöityshoitoja,R-kioskin pornolehtiä jne jne.Mihin olemme päätyneet?Vastaus:Rappiotilaan josta ei hyödy sen kummemmin miehet eikä naiset vaan globaaliset yritykset jotka imevät kuiviin kansantaloudet ja jättävät kuin nallit kaliiolle nämä kauniit,seksikkäät ihmiset henkisesti riutuneina hyödyttömien oikeusjuttujen kanssa.Ehkä se vihollinen ei ole se lähin ihminen vaan systeemi missä elämme ilman kristinuskoa kuin kapiset pakanat.
LUKEKAA TÄMÄ!
3
801
Vastaukset
- Rock´ kukko
Jo oli aikakin, tähänkin jupakkaan löytyy ennustus raamatusta ja synti se teettää ihmisillä kaikenlaista jopa hajottaa bändin muusta puhumattakaan.
- Antti
Pääsipähän tähänkin keskustelunaiheeseen joku sovinistihihhuli sanomaan sanasensa. Naisen itsekkyys on siis paitsi hajottanut Nightwishin, myös ajanut koko yhteiskunnan rappioon.
Jokainen, jolla on vähänkin todellissuuden tajua, tietää, että esim. pornolehtien menekki on suurimmalta osin kaltaistesi miesten varassa.Niimpä tyhmä rahvas nokkii toisiansa minkä kerkiää.Hyvä esimerkki taas kun on liian hyvät oltavat niin paskan saa palkaksi.Ei yhteiskunta jossa luodaan sukupuolien ja yksilön välistä vihaa pärjää pitkällä juoksulla...Vain häiriintynyt voi väittää muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt505197Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.752980Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2901494Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh721153Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok781126Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391114Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611085- 1291072
- 1711044
- 49924
