hei plussanneet. kyselisin vaan, etta milloin raskausoireenne alkoivat? esim. koska rinnat kipeytyivat, enta pahoinvointi?
itsellani ei viela mitaan oireita ja ollaan jo viikolla 7.
kiitos vaan vastauksista!!!
milloin raskausoireet alkoivat
10
4901
Vastaukset
- marlo
Moi, itelläni ei ollut pahoinvointia alussa ollenkaan, suunnilleen vkolla 12 alkoi pahoinvointi. Nyt menossa rvko 17 ja rinnat eivät ole vieläkään kipeytyneet. Ei kannata olla huolissaan, ole vain onnellinen, koska sitten kun oireet tulevat, haluat että niitä ei olisikaan! :)
- mä vaan
Rinnat alko kasvaan. Vatsa viulomaan ja ajoittain jomottaan. Orgasmin jälkeen on tuntunut "supistuksia/vihlontaa". Nyt ajoittaista pahaa oloa. Nyt 5 6. Hauskaa on kun en ole testillä edes varmistanu raskautta. Olen asiasta 100% varma. Testin teen kunhan pääsen apteekkiin :)
- alkoivat
Mulla alkoi aivan heti, heti hedelmöityksestä. Mutta ne loppuivat jo suurimmaksi osaksi kun kahdeksas raskausviikko tuli täyteen. Luin kirjasta et ne olis voimakkaammillaan 10-12 raskausviikoilla. Ole onnellinen jos sulla ei niitä ole. Tai jos sulla on mutta et tiedosta niitä, hih.
- alkoivat heti
Mulla alkoi aivan heti, heti hedelmöityksestä. Mutta ne loppuivat jo suurimmaksi osaksi kun kahdeksas raskausviikko tuli täyteen. Luin kirjasta et ne olis voimakkaammillaan 10-12 raskausviikoilla. Ole onnellinen jos sulla ei niitä ole. Tai jos sulla on mutta et tiedosta niitä, hih.
- hanna
minulla oireet alkoivat heti 4-5 raskausviikolla eli pahoinvointi ja rinnat olivat arat. pahoinvointi loppui joskus rv 11.
- : )
Eli mulla alkoi ensimmäiset oireet sillon. Ensimmäisenä jatkuva pissahätä.: ) sen jälkeen tuli pahoinvointi ja oksentelu.
- Mango
Mulla alkoi suunnilleen saman tien hedelmöityksestä. Ekat oireet oli vatsan nipistely, palelu, hikoilu ja mielialanvaihtelut (itketti pikkuasioistakin). Nyt olen rv. 6 2 ja pahoinvointi on alkanut pari päivää sitten. Rinnoissa sen sijaan ei ole mitään oireita ilmennyt vielä.
- lainkaan...
Itsellä ainakaan ei tullut heti mitään oireita...nyt rv 22 ja nyt rupeaa hiukan rinnat olemaan kipeät ja närästää ja siinä kaikki...näinkin oireeton siis voi olla... =)
- kuudes kesällä
Mulla oli oireita jo ennen testiä, eka testi näytti miinusta ja verikokeella positiivinen tulos. Mies kyllä sanoi että olen raskaana ku kaikki itketti ja mielialanvaihtelut oli aivan hurjat.. Pahoinvointia ei kyl oo mulla ollu onnex ikinä, jotain lievää kuvottavaa oloa kyllä on, lähinnä täältä yläpäästä tuntuis pikkasen fiiraavan, ku oli tuo hurja remontti-niminenki ohjelma muka niin koskettava et piti pikkasen itkeä tirskauttaa.. Ne hormonit..
- lara
Itselläni oli tähän saakka rv 8 4 pahin viikko rv 6 silloin oli todella huono olo ja välytön vasymys. Nyt olo jo helpottaa mutta tilalle on tullut oksentelu. Kiva juosta töissä vessaan laattaamaan. Saisinko sairaslomaa jos on hirveän pahoinvoiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969