ala olla niin mustasukkane minule. mina rakastaa minu tarja.mina olla yhtessa nytten tarja kanssa argentina, minu koti paikka.minua ottaa paahan koko juttu kun mina ajatella etta pasen yksi lentaa koti maahani ja polkea minu kotihoitaja ku pantemia kana. ja siten tulla tuomas kirjeineen ja minu piti ottaa tuo minu vaimo mukaan.
no, asiaan.. nightwish olla hyva orkesteri,elamatapa,intohimo,rahatulolahde. tehny monta hjyva levya, antanu teile kaikile iloa ja toivoa. nyt te heti haukua tarjaa.. mina ei ymmara suomalaine mentaliteeti, heti lyota puuko selkaan ku asken vasta taputi selkaan. ei orsi yhta kanaa katso (vanha sanonta argentina). kuunelka niita vanhoja nightwishing levyja ja pita turpa kiini. uusi tai bnaha laulaja tulla jos jumala suo.
yours, Marcello bonabarte
p.s mulle turha vittuilla, mina kova jatka
SOOMI
2
198
Vastaukset
- huumoripläjäys
vaihteeksi hurttia huumoria... ja arvatenkin kohta perässä katkeria tilityksiä.
- lisa
siis oikeesti mina tykkaa tosi paljo nightwish. bandi tehny paljo hjyva musa, monta levya. mina kuunela tana kolme uusinta levya enka voi sanoa huono. kuuntele sinakin alaka iteke. monta hyva bandia hajonu ikiajaksi lopuliseksi. nightwish taru saattaa todela jatkua. tarja on hyva lauylaja ja hanen aani sopi hienoisti bandi, mutta ehka joku toinen voi olla parempi, hoo nous... mina nahda bandi joensuu viime talvi siela uutessa monitoimihallissa ja se olla ihan tosi hieno kokemus. min nahny myos iron maiden, ozzy ja deep purplet jne.... purple hjyva esimerki kitaristi vaihtu, sentaan blacmore ja gillankin joskus ollut poissa.. nooh, suomesa vahan hjyvia bandeja ja se yksikin hetkellissesti poisa kova menetys soomalaiselle itsetunnolle. ville valokin tupakokoi niin paljo etta saata laulu katketa keuhkosyopa. Iso kiertue bandila takana ja takki tyhja niinkuin argentina kanalla lihatiskila. kuka meista korvamaton, nobody mutta tana kuunnella nightwish ja tarja toimia.. aika naytaa..
mika parasta nightwish elaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025