korvatulehdukseen apua?

Nimetön

Löytyykö pääkaupunkiseudulta homeopaattia,joka on perehtynyt lasten korvatulehdusten hoitoon?Alkaa nimittäin antibioottikierre jo kyllästyttämään..

3

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-korvakipuisen äiti

      Meillä kans tytön kanssa korvakierre kesti melkein vuoden kun tyttö oli 3-4 ikäinen, kun lääkkeen teho lakkasi taas tuli uusi tulehdus ja kuumettakaan ei enää noussut, mikä on huono merkki. Homeopatiasta saatiin apu, menin koska lääkäri sanoi, että se ei voi asialle mitään eli odotetaan. Ajattelin että eipä mulla enää ollut mitään hävittävää, vaikka pidin humpuukina koko homeopatiaa. Tällä tiedolla mikä mulla on nyt asioista otettua selvää ja muutenkin perehdyttyäni moneen muuhunkin asiaan, ehdottomasti yhdistäisin homeopatian tueksi myös ruokavalion ja lisäravinteet ja probiootit. Sekä jättäisin maidon pois ruokavaliosta. Kalsiumin ja d-vitamiinin voi korvata muullakin. Näin tehtiin myös itse sitten vasta myöhemmin, kun muusta syystä ajauduttiin hivenaine ja muihin tutkimuksiin ja halusin korjata edes osan syntyneistä vaurioista.

      Lue luontaisnetti.fi sivuilta artikkeleiden alta "näin Riku pääsi eroon korvatulehduksista".

      • Ihmeellinen mies

        Mitä tapahtuu, jos kärsii litiumin puutoksesta? Onko vaarallista, pitääkö ottaa litiumia jos puutosta on?


    • Ammattilainen

      homeopaatit hoitavat korvatulehduksia. Homeopatiassa ei yleensä "erikoistuta" johonkin tiettyyn asiaan, koska homeopaatti ottaa aina huomioon kokonaisuuden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4802
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3493
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2420
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1538
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1473
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      39
      1349
    7. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      23
      1212
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1202
    9. 165
      1079
    10. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1078
    Aihe