kaikemmaailman meksikolaisia

Ahmed Ouahi architeht

Hemmetti kun kututtaa kun kaikenlaiset meksikolaiset markus kabulit tulee tänne viemään meidän kansallislaulajat. Semmosia gigoloita, pitkät viikset ja panosvyöt ristissä rinnan päällä ja sompeero päässä ja pam pam pam rivollilla.
Ei käy laatuun!
Perkele painuisi takasin sinne kabuliin vai missä meksikossa se nyt asuu, täällä tarvita!
Nichtvish oli hyvä punppu, mutta nyt sekin menee pilalle kun kaikemmaailman meksikolaiset tulee tänne säätään!

8

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietäjä88

      Oletko kännissä? ku puhut noin sekavia.
      Marcelo ei ole Mexicolainen vaan Argentinlainen. Marcelo ei asuu suomessa. Marcelo ei hajottanut bändin.

      Pojat olivat kateellisia tarjalle. Tarja oli nightwish, tarja oli nightwishin ääni ja kuva.
      Tämä julkinen kirhehän oli hyvä tilaisuus mustamaalata tarjan ja saada itse julkisuutta.
      Koska totuus on että pojat ovat aika tuntemattomia. En minä ainkan tiedä heidän nimet. Eikä varman kukan muukan joka ei ole perehtynyt kyseisen bändin. Mutta tarja turusen minä tiedän vaikka en ole perehtynyt bändiin.

      Mitä tuo teko kertoo pojista? Nöyryttää julkisesti ihmistä tuolla tavalla ja haukkua... Ei ystävät tee sellaista. Jos minulla olisi työtoveri joka olisi joskus ollut hyvä ystäväni, mutta jonka kanssa en enää olisi hyvissä väleissä, menisinkö nöyryttämään häntä julkisesti? EN!

      Tarjaa ei otettu huomioon siinä bändissä ja kun hän halusi oikeuksia niin siitähän pojat suuttus. Ei marcelo puuttunut bändin asioihin sen takia koska halusi vaan koska tarja halusi. Marcelo on tarjan mangeri ja lisäksi aviomies. Kun marcelo tuli kuvioihin hän auttoi tarja saamaan tarjan oma ääni kuuluvin. tarja itse sanoi "Marcelo oli se joka auttoi saamaan ääneni kuuluvin" Eli siis tarjan päätöksiä tämä Marcelo ajoi eikä omia.

      Pojat haukkuivat tarja ahneaksi koska tämä suostui ottamaan vaan parhaat keikka tarjoukset vastaan eikä suostunut kaikkiin pikkukeikkoihin.
      Minä ymmärän täysin tarjaa. Hän on suri osa elämästän keikkailut ja matkustellut sinne tänne, nyt hän on naimisiissa ja hän ei jaksaa sellaista kokoajan.

      vaikka ihmiset luulee että se on helppoa työtä niin se ei ole. Se on henkisesti tosi raskasta varsinkin naiselle. Miehille keikkailuhan tietää viina,bileitä backstagella ja seksiä.
      Kyllä se naisillekin tietäisi nuo samat asiat, mutta lähes 30 aikuinen naimisiissa oleva nainen ei ole kiinostunut noista asioista. Ehkä silloin kun hän oli nuori, mutta hän väsysi siihen.
      Jopa huippuluokan artistit kuten Madonna,Mariah Carey,Britney Spears,Whitney Houston yms. romahtavat henkisesti aina kiertuen jälkeen, vaikka heidän työstä yritetään tehdä mahdolliseman mukava kaikilla mukavuuksilla yms. Monet edellä mainituista ovat yritänet itsemurha ja sortunet huumeisin juuri sen takia koska ovat palannet loppun, ovat väsyneitä. Miettikä nyt sitten tarjaa jonka työ on rankkaampa, ei hänellä ole mitään mukavuuksia, (joskus on matkustanut konella kun ei jaksanut kaahata bussilla ja siitähän pojat suuttuus.) Minusta on aiva ymmäettävä että hän halusi rajoittaa tuon keikkailun ja otta vaan parhaimmat keikkatarjoukset. Häntä väsyttää. Hän on ihminen.

      • Ahmed Ouahi architeht

        meksikolainen... argentiinalainen... mitä vitun väliä sillä on. Samaa paskamaata.
        Vittuako se silti sitä tarja halosta nussii...
        Nussis siellä meksikossansa vaan.


      • Hähtäh
        Ahmed Ouahi architeht kirjoitti:

        meksikolainen... argentiinalainen... mitä vitun väliä sillä on. Samaa paskamaata.
        Vittuako se silti sitä tarja halosta nussii...
        Nussis siellä meksikossansa vaan.

        Kateellisten panettelua!!!!!!


      • Ahmed Ouahi architeht
        Hähtäh kirjoitti:

        Kateellisten panettelua!!!!!!

        et pendant ce temps là la marmotte et le papier d'alu, tout ça...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • rajantakaa

      Älä jumalauta puhu meksikolaisista noin,oot just tyypillinen esimerkki katkerasta rasistista ,jos ihminen tykästyy johonkin toiseen ja haluaa viettää hänen kanssaan aikaa ni antaa viettää.kaikki me olemme ihimisiä,jotkut tummia jotkut vaaleita jotkut vino silmi jne...

      ei käy laatuun?
      Mitä pelleily se sitten on joskin melkein jokainen suomalainen yrittää kesällä ruskettua,mutta sitten niin sanotusti vihaa kaikkia ulkomaalaisia tai yleensäkin tummia.tässä on aistittivissa selvää katkeruutta,koska mustan/ruskean ihonvärin omaavat ovat aina kauniimpia kuin kalkin valkoiset lumimiehet.On erittäin hieno ja mahtava asia että suomessa asuu ja vierailee eri kansallisuuksien edustajia,niin tätä pientä maata ei luulla aivan takapajulaksi.maailma on kehittyvä paikka eikä enään mikään hitlerin aikainen ylivihakiihkoplantaasi.Aina vaan valitetaan että ne tulee tänne meidän maahan ja vie kaikki naiset....
      eikö kannattaisi itse yrittää niitä naisia ja jättää tollanen valittelu ja voivottelu pois kokonaan,niinkun yleisesti tiedetään puheet ovat paskaa mutta teot puhuvat puolestaan
      ja aivan V````n varmasti Nightwihs erotti turusen sen miehen takia,ehkä naurettavin selitys mitä olen kuullut.

      ps opettele kirjottamaan Nichtwihs oikein

      • Ahmed Ouahi architeht

        Rusketus on ruman näköstä ja sitäpaisti se näyttää ulkomaalaiselta, ja ne on niin saatanan karvasiakin ne tummat naiset tuolta jalkovälistä!!!!!!!!!!!!


      • heebeaaa
        Ahmed Ouahi architeht kirjoitti:

        Rusketus on ruman näköstä ja sitäpaisti se näyttää ulkomaalaiselta, ja ne on niin saatanan karvasiakin ne tummat naiset tuolta jalkovälistä!!!!!!!!!!!!

        mutsku on mutsku vaikka kookosöljyssä paistais. monikulttuurin ihanuutta voi mennä aistimaan viikonloppuiltaisin steissin nurkille


      • rajantakaa
        heebeaaa kirjoitti:

        mutsku on mutsku vaikka kookosöljyssä paistais. monikulttuurin ihanuutta voi mennä aistimaan viikonloppuiltaisin steissin nurkille

        mutsku on mutsku mut on silti ylpeä siitä mitä on
        toisin kun te kalkkitangot,jotka juotte viinaa ja sitten riehutte ja sitten erootte ja sitten valitatte ja sitten teet itsarin kaava 1 1=0
        kuulostaa taas yhden katkeran puheelta.oot varmaan saanu turpaas siellä kun noin paikkaa mainostat.eli oot varmaan puhunu puhunu ja puhunu ja sitten on helissy. suurin osa monikulttuurin edustajsita ei puhu vaan toimii,koska puheet jää usien puheiksi mutta teot puhuvat puolestaan,
        ps tervetuloa vierailemaan argentiinaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      113
      3391
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      33
      1948
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      92
      957
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe