on loppuun ajettuja paskoja ennemmin ostan samaan hintaan gti golfin tai typerän saa meinaa uudempaa ja toimivampaa autoa m3:sen hinnalla
bmw m3
e36
61141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvin mielenkiintoista. Itse ajattelin tänään ostaa Karhua, saa meinaan paljon enemmän kuin Sandelsia samalla rahalla.
Se on totuus, että GTI Golf tai Type-R ovat ihan sama juttu, vaikka haluaisikin M3:sen. Mut kelaa kuinka monta toimivaa polkupyörää sillä rahalla sais!
marise!
...ja laitat erotuksen virityksiin, niin siinä vasta sulla on peli, joka on takuulla ainaski sata kertaa ellei tuhat kertaa parempi kuin ///M3 ?!
...olin juuri ostamassa E36 M3:n, mutta onneksi luin juttusi. Olisin ollut varsinainen paakku jos olisin hankkinut M3:n !!
Jos nyt ensin kävisit apukoulun loppuun ja oppisit kirjoittamaan kunnolla. Noita autoja saa halvalla leluosaston laarista ajokortti-ikää odotelleessa.
Siis nuohan ovat ihan eri luokan autoja, eivätkä mielestäni edes keskenään vaihtoehtoja/vertailukelpoisia. Ensinnäkin nuo missä moottori on poikittain, ovat ihan jotain muuta kuin mitä loistava M3. Toki saat samalla rahalla uudemman Golfin tai Civicin, mutta mietipä mitä sitten kun myyt auton, mitä Civicistä tai Golfista on jäljellä esim 5-7 vuoden päästä. Niit ei halua edes kukaan ostaa !! M3 on klassikko ja ne menee aina kaupaksi ja säilyttää arvonsa ja kuntonsa hyvin. Ilmeisesti olet hyvin nuori, ja tällaisen auton hankita ei ole sinulle ajankohtaista, joten ainoa tarkoituksesi lienee vittuilla.