***KILPAILUTA***

Kilpailuta ihan oikeasti sähkölaskusi. Unohda www.vaihtovirta.fi ja muut pilipali-laskurit.

Se "oikea" löytyy täältä:
http://www.vaasaemg.com/suomi/index2_suomi.php?smenu=submenu_PW_suomi.htm&text1=text1_PW_etusivu_suomi&text2=text2_PW_general_suomi
61187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Kilpailuta ihan oikeasti sähkölaskusi. Unohda www.vaihtovirta.fi ja muut pilipali-laskurit"

Aaivustuksen on tarkoitushakuinen laskuri Vaasa energialla kun aina Vaasa voittaa! Itselläni Pohjois-Karjalan sähkö, joka on Vaasaa edullisempi.

Äänestä
  • On tuolla sinun Pohjois Karjalan sähkösikin pärjännyt ihan hyvin. Ei vaan taida ko. pulju enää myydä alueensa ulkopuolelle. Vaasan energia on näköjään voittaja neljässä viimeisessä vertailussa kun taas esim. n:o 51:ssä se on ihan joku muu.

    Jos ihmiset kilpailuttaisivat sähkönsä yhtä innokkaasti kuin GSM-liittymänsä niin sähkö olisi kolmanneksen halvempaa.

    J

    Äänestä

  • huomioita kirjoitti:

    On tuolla sinun Pohjois Karjalan sähkösikin pärjännyt ihan hyvin. Ei vaan taida ko. pulju enää myydä alueensa ulkopuolelle. Vaasan energia on näköjään voittaja neljässä viimeisessä vertailussa kun taas esim. n:o 51:ssä se on ihan joku muu.

    Jos ihmiset kilpailuttaisivat sähkönsä yhtä innokkaasti kuin GSM-liittymänsä niin sähkö olisi kolmanneksen halvempaa.

    J

    Ei tule olemaan sähkö kolmanneksen halvempaa enää ikinä. Kun Norjasta valmistuu tukeva siirtojohto Euroopan puolelle, niin kaikki mahdollinen "halpa" sähkö menee sinne. Tehkää hyvät ihmiset niin pitkä ostosopimus nyt kuin on mahdollista (vaikka 5 vuotta), ette tule katumaan. Todellista säästöä saa siitä kun ei käytä sähköä turhaan, sähkökiuas, lämmin vesi, vanhat kylmälaitteet, siinä merkittävimmät. Mikäli maaseutulaitoksilta kaikki asiakkaat lähtevät ja jää jäljelle vain jokunen iso, niin kyllä kaikki ymmärtää lopputuloksen.

    Äänestä

Nyt on hyvä aika kilpailla sää on mitä parhain ei tule pidon kanssa ongelmia.

Äänestä
  • Tuollahan lukee että kyselyn tulokset ovat SUUNTAA ANTAVIA. Eli järjen käyttö sallittu ja taskulaskintakin kannattaa käyttää ;-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


***SÄHKÖSI*** kirjoitti:

Kilpailuta ihan oikeasti sähkölaskusi. Unohda www.vaihtovirta.fi ja muut pilipali-laskurit.

Se "oikea" löytyy täältä:
http://www.vaasaemg.com/suomi/index2_suomi.php?smenu=submenu_PW_suomi.htm&text1=text1_PW_etusivu_suomi&text2=text2_PW_general_suomi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu