Ei ole vielä toista yhtä komeaäänistä laulajaa tullut vastaan tässä maailmassa. Jos Mercury olisi osallistunut Idolsiin, niin voittaja olisi selvinnyt jo ekalla kierroksella.
Joku väitti aiemmin, että Mercury olisi intialainen? Eikös se jostain afrikasta ollut syntyisin, eikä mistään Intiasta?!?!?!?!
KUNINGA(S)TAR
3
1569
Vastaukset
- overdose
Mercury on mun mielestä yliarvostettu.
- jupiter68
Antakaa eräälle ihmiskunnan nerolle kaikki kunnia!
20 vuosisadan taide olisi aika latteata ilman kuningas Mercurya..! - .slightly mad.
jupiter68 kirjoitti:
Antakaa eräälle ihmiskunnan nerolle kaikki kunnia!
20 vuosisadan taide olisi aika latteata ilman kuningas Mercurya..!Freddie Mercury todella oli nero. Nerojen kohtalo on usein tulla toisten vihaamaksi ja väärinymmärretyksi, sillä nerous on joskus ääripäistä. Freddie Mercury jos kuka oli ääripäiden ihminen. Se taisi koitua myös kohtalokseen. Jumalainen ääni hänellä kyllä todella oli, täysin mahdoton kenenkään matkia. Mihinkään Idols-muottiin häntä ei kylläkään olisi saatu mahtumaan, ei ikinä. Eikä Idolsin tapaisessa ohjelmaformaatissa hänen kaltaistaan vahvatahtoista ja omalaatuista ihmistä olisi pitkälle päästettykään, luulen.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945188Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12125963SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16310782Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369401Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!308663Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476