Saako nimenomaan korvapoliklinikalla parasta tutkimusta ja hoitoa tinnituksesta? Mikä on Suomen paras yksityinen korvapoliklinikka? Pääseekö sinne jos on ollut kaksi kuukautta tinnitusta ja haluaisi päästä tutkimuksiin?
Korvapoliklinikka?
3
1266
Vastaukset
- kyllä
mene paikkakuntasi terveyskeskukseen ja vaadi lääkäriä kirjoittamaan lähete korvapolille.Siitä se lähtee,siellä tutkitaan perinpohjasesti.Takeita ei ole pääseekö tinnituksesta eroon,toiset pääsee toiset ei.Mutta tehdään kaikenkattavat tutkimukset.Tähänhän ei ole löydetty paranuskeinoa,toivottavasti joskus..Joten yksityiset korvaspesialistit,,tietääkö yhtään enemmän.
- Janstfman
Eikö kuitenkin parannuskeinoja ole etenkin alkuvaiheessa? Esimerkiksi täältä? http://www.tinnitus.fi/tinnitus/index.htm
- kyllä
Janstfman kirjoitti:
Eikö kuitenkin parannuskeinoja ole etenkin alkuvaiheessa? Esimerkiksi täältä? http://www.tinnitus.fi/tinnitus/index.htm
niitä varmaan onkin,mielestäni vaan se on sellainen juttu,ettei oikein oteta asiaa heti vakavasti,sanotaan ei voi tehä mitään tai kyllä se siitä ohi menee.Niin sitten onkin kulunut aikaa odottamiseen ja mahdollisuudet pieneneet.Esimerkiksi minulla,on sairaaloisen voimakas tinnitus,luokka 4.Tuossa kirjoituksessa sanottiin,vältä hiljaisuutta.Ken välttää ken ei,minä en voi olla hälinässä,hiljaisuus on parempi.Hälinä aiheuttaa ihan tunteen että koko pää alue repeää säpäleiksi.Lääkäreillä olen kulkenut,tutkittu on ja paljon,mutta en kyllä ole kenenkään vielä saanu kertomaan miksi minä sain tällaisen terveyshaitan.Ei ole pystytty selvittämään mikä minun korvissa ja aivoissa tuottaa tinnituksen.Meluvamma se ei ainakaan ole,(itse tiedän).Kerran taasen saan todeta että onhan korvilla ja aivolla tekemistä toistensa kanssa.Minut vaan teilattiin siinä asiassa,nim.minulla ensin meni kuulo ja viikko siitä puolihalvaus,yksityisellä sektorilla kuvanta näytti aivoinkfartti,en ollu tässä maailmassa.Mutta,mitäs teki keskussairaalan lääkärit?(oli kysymys vakutuksesta,minustahan tuli 100%invaliidi)He kirjoittivat:Ei ole todettu aivoissa mitään poikkeavaa!!!Siihen kaatui mahdollisuudet etsiä muualta hoitoa.Elikkä,tällä tahdon sanoa;varmaan minäkin olisin mennyt yksityiselle klinikalle tai jopa ulkomaille etsimään helpotusta tähän sairaaloisen voimakseen vaivaani,jos olisi ollu vara.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912