EI voi olla totta!
oon siis kypsyttän akvaa nyt 5 viikkoo ja tänää kävin hakees ensimmäiset kalat(miekkapyrstöt).
Mulla on 325 litarnen akva,ja se on ollut ihan ehjä.
Tähän asti.
OLin laittan miekkapy´rstöt akvaa ja ihastellou niiy sinnnoin tunnin.sit yht'äkkii sielt tuleekii vettä oikein kunnol pohjast.
Nyt on katastrofi saatu korjattuu,akva lojuu tyhjil-
lää(pohja rikki),lattial lojuu siellä täällä vesiläikkkii,hiekka on ämpäris,kivet ym.muut koristeet toises,kasvit ja kalt on myös ämpäreis.
Kellä on kokemusta vastaavast tilanteest?
kirjottaisitko mulle, tää on kauheeta.
kaikkien näitten viikkojen työ valu hukkaa,enkä tiiä mitä nyt pitäis kalaparoille tehä ku ne on tuol ämpäris.
ei tekis kiel mennä ostaa uuttakaa KALLIST akvaa!
Eli saman kokeneita,kirjottakaa,ja ne jotka osais antaa hyvii neuvoi ja vinkkei ni ne on HYVIN tervetulleita.
Mutta pää-asia on,mitä tekisin kalaraukoille?
Vastailkaa,kiitos
MUN "HYVÄÄ" TUURII...
4
504
Vastaukset
- patu
Akvaario tyhjäksi, kuivaksi ja rikkinäiset lasit sekä silikonit uusiksi!
Ei siinä sen kummempaa...
Korvaako koti vakuutuksesi ko. akvaarion vesivahinkoja???
Mä sain ainakin uuden parketin!- epäonnistunut
juu,ainut vaa ettei onneks tullu mitää suurempii vahinkoi ku ehittii kamunkaa tyhjentää akvaa ku tajuttii et se vuotaa.
mut ottaako kalakaupat kaloja takasin? - Vaari-o
epäonnistunut kirjoitti:
juu,ainut vaa ettei onneks tullu mitää suurempii vahinkoi ku ehittii kamunkaa tyhjentää akvaa ku tajuttii et se vuotaa.
mut ottaako kalakaupat kaloja takasin?Siitä jo saa tietää liikkeen ammatti taitoa kun henkitoreissas selität tapahtuneesta...
- sama juttu mulla.
Vaari-o kirjoitti:
Siitä jo saa tietää liikkeen ammatti taitoa kun henkitoreissas selität tapahtuneesta...
niin viet se4n takas liikkeeseen.se on valmistus virhe ja sun pitäis saada uus akvaario saman tien mukaas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762025Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361709Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81358Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591171Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241169Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161024- 60945
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58934