kumpi syyllinen?

iina2

mitä mieltä ootte siitä, kumpi/kummat on ns. pahiksia tässä nightwish-tapauksessa? tarja vai pojat? oliko potkut "ansaittu" vai olivatko pojat liian julmia yms yms...?

9

905

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mielipiteeni

      Poikien vika

    • lapsellisia soittajia

      Ei olis tarvinnut nolata ja aiheuttaa pahaa mieltä tarjalle. Olis pitänyt kertoa että on menossa viimeiselle keikoille. Tarjahan itsekin sanoi kuin harmittaa kun ei voinut hyvästellä fanejaan

      • oot oigeessa!h

        Toumas Pemppu Wanhaherra-Marco ja se rumpali aika kakaran tasolla kun nolasivat oman menestyksensä yhden pilari noin julkisuudessa.Tainnu henkinen kasvu jäädä vajaaksi kun on aika mennyt keikkailessa .


      • .....
        oot oigeessa!h kirjoitti:

        Toumas Pemppu Wanhaherra-Marco ja se rumpali aika kakaran tasolla kun nolasivat oman menestyksensä yhden pilari noin julkisuudessa.Tainnu henkinen kasvu jäädä vajaaksi kun on aika mennyt keikkailessa .

        Tarja omalla käytöksellään ajoi Tuomaksen ja muut bändin pojat tähän ratkaisuun. Parempi että kaikki saa tietää erottamisen syyt. Ja niitähän kirjeessä tuli aika paljon esiin. Jos jättää työt tekemättä sillä verukkeella että haluaa mieluummin käydä elokuvissa ja tavata kavereita niin on hieman syytä miettiä. Ei ihme että Tarja työnantaja, joka tässä tapauksessa oli Nightwish erotti hänet. Niin olis käynyt joka ikisessä muussakin duunissa. Eikä Tarjakaan kuimmemmin yrittänyt parantaa välejään muuhun bändiin. Totesi vaan kylmästi Tuomakselle ettei tarvitse Nigtwishiä. No sehän nähdään..


      • hänenkö

        FANEJA ne olivatkin???

        voe viddendaali mitä egoja...


    • Mopo poika

      Likat on tyhmiä

    • Syvä viha

      Ei tätä olis tälleen tehty,
      ellei taustalla olis ollut jotain sellaista mitä ei ole vielä kerrottu,
      juttu on varmaan rumempi kuin miltä näyttää...

      Varmasti on yritetty sopia asioita,
      mutta jos sooloura on tärkeempi kuin bändi, niin...

    • Eiköhän

      kyllä se selviää aivan varmasti viimeistään kun kirja ilmestyy toukokuussa. Maltetaan totuuteen asti ja pannaan vasta sen jälkeen vaakakuppu kehiin!

      • >>>>>>...

        Tuomas on hoitanut jutun todella oudosti. Oisko Kyseessä hyökkäys on paras puolustus. Ihan outoa peliä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      7558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3491
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2554
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1876
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      355
      1527
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      59
      1349
    Aihe