Oletteko antanut lapsillenne noita puuroja? Uskaltaako antaa, vaikka siinä on pieni määrä suolaa. Itse tykkään syödä sitä marjapuuroa tosi paljon.
elovena hetki-puurot
7
1003
Vastaukset
- kukka
...voit antaa kyseisiä puuroja pienellesi.Eiväthän ne niin suolaisia ole,kun ei maussakaan tunne yhtään.Helppoja ja herkullisia puuroja minustakin.
- suolainen
Mä en kyllä antais sitä noin pikkaselle, on aika paljon suolaa. Maistuu ihan liian suolaiselle.
- suolaa
minulla jai aikuisenakin syömättä, niin kamalan suolaiselle maistui. Ehkä sitten lyhytaikainen käyttö menettelisi, me yritimme matkoilla käyttää, kun olivat niin käteviä muuten, mutta eipä lapsikaan suostunut syömään sitä varmaankin juuri suolan takia.
- abc
suolaa kirjoitti:
minulla jai aikuisenakin syömättä, niin kamalan suolaiselle maistui. Ehkä sitten lyhytaikainen käyttö menettelisi, me yritimme matkoilla käyttää, kun olivat niin käteviä muuten, mutta eipä lapsikaan suostunut syömään sitä varmaankin juuri suolan takia.
Niissä on muuten myös tosi paljon sokeria! Muistaakseni 35 gramman pussissa 7-8 grammaa...
- meimei
Niissä on ihan tuhottomat määrät sokeria. Sen sokerin takia teen mieluummin itse.
- kokokkioko
mikset tee itte Pussi ryynejä ei paljon maksa, eikä marjatkaan. Kattilaan vettä/maitoa, ryynit joukkoon,kattila hellalle 4-5min ja se on siinä, marjat perään.
Sen valmiin pussin hinnalla saat monta annosta kun teet itte
-mutisee mennessään,marjatkin valmiina, puistelee päätään voi noita avuttomia miksei kukaan enää opeta puuroa keittämään, mutisee ja puistelee päätään-- itsellesi!!!
Ennen kuin alat siinä valittelemaan, niin olisit edes ottanut selville faktoja!!!!
Teen kaikki ruuat pojalle itse puurosta lähtien, mutta tykkään itsekkin välillä syödä kyseistä puuroa ihan vaihtelun vuoksi ja on siinä eroa meneek´ö siihen se 4-5 min tai vajaa minuutti!
Ei se ole rikos välillä päästä helpommalla!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942