Hän kerää ruokansa bioroskiksista...
nyt mennään jo aika hardcore nuukuuteen...voi lolllo!
nyt citikan olemus paljastui
3
241
Vastaukset
- Ci-Tikka
Vain osa ruokavaliosta. Tänään ei tärpännyt lainkaan, piti ostaa kaupasta :). Mutta homma on kokolailla periaatteellinen, ei rahansäästö. Harmittaa vain kaatikselle kärrättävä ihmisravinto. Unohtakaa tämä detalji ja keskittykää siihen olennaiseen, mitä sanoin eli ympäristöystävällisten ja kestävien valintojen tekoon. Joskus on pakko pistää itsensä likoon aatteidensa tueksi. Mikäs se sellainen opettaja olisi joka ei tekisi niinkuin opettaisi?
- FAKTAMIES!!!!!!!!!!
Arvostan sua. Ite en oo tsekannu roskiksen kun kerran kun sattui jotain mimmejä olemaan siellä jo valmiiks, no leipää oli hirveet läjät ja jotain marjapiirakoita, leipää oli kaapit täynnä jo valmiiks joten jäi väliin. Omilla asuinseuduilla ei oo hyviä mestoja tohon joten on jäänyt.
Sanoin sua askeettiseks joskus, se oli kehu.
- on parempi heittää ks. ruok...
ja ruokkia sillä rottia? Oletko erityisen ihastunut rottiin?
Minusta on silkkaa hyvinvointiyhteiskunnan mädännäisyyttä heittää käyttökelpoista ruokaa rotille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899