Onko havaintoja?

onko tuttu

Mihin on kadonnut nimim. "Aimo Kankkunen"? Ollut alkoholi-palstalla viimeksi syyskuun alussa. Ilmoitteli tekevänsä kossutestin, joka oli ilmeisen ansiokas.

Kirjoittelit hyvin omintakeisia kannanottoja, jota saisi ilmestyä lisää.

Tule mukaan, vai oletko yhä "asianajajan" puhuttelussa?

3

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkkiään kaivaa

      3-viikkoa kestäneiden PC-harjakaisten jälkeen. Tuli tuolla jo tehtyä avaus Litrahuulena, eli henkiin jäin, vaikka koville otti.

    • tonkia nikin esiin, kun aloin nimeni velvoittamana muistelemaan taannoista kankkusta, joka sai nenänkin tärisemään ja melkein kynnetkin irtosi. Jahka tässä tulee virtaa kintaisiin, voin kertoa niistä unohtumattomista elämyksistä. Ilmaisit "hyvin omintakeisia kannanottoja" - tarkoittanet, aivan älyvapaita jorinoita, jotka käyvät viihteestä?

      • onko tuttu

        En tarkoittanut, että kirjoituksesi olisivat olleet mitään "älyvapaita jorinoita", niitä kyllä täällä on aivan muualla. Ehkä viihdettä, ehkä ei. Juoppous on kyllä tappavaa viihdettä.

        Mielestäni on hyvä, jos ihminen osaa johdonmukaisesti kertoa itsestään ja kokemuksistaan, olkoonkin itseironialla parannettu. Kiitos vain sinulle.

        Uskon, että luettelomaisista ketjuista; tänään en ota, tänään otan, tänään raittiina j.n.e. ei oikein pitempään monikaan innostu. Tietysti se on jokaisen oma asia. Anteeksi en halua loukata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      153
      2500
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      150
      2235
    3. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      55
      1973
    4. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1870
    5. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1354
    6. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      197
      1222
    7. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1015
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      191
      921
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      323
      920
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      684
    Aihe