Mistä sais 124:seen kunnolla madaltavia sarjoja?Nyt autossa on 45mm:n sarja ja tuntuu ,et auton ali vois kävellä selkä suorassa.Eli ei tippunu tarpeeks.Mistä apua, vai otanko seuraavaksi rautasahan käteen?Katsastajakin kysyi, et onks tätä madallettu?Pitäis olla sellanen sarja, ettei tarvis kysellä!
Madallussarjoja?
Tuoppi-tuning
7450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kysyppäs Demec:iltä. Voi laittaa sinulle konehuoneeseen myös tuplaturbot, v8 tai jotain. Sivulta www.demec.fi löytyy lisää. Ainakin Kuopion seutu on täällä parempia mersuja täynnä. Demec mersuja on esitelty myös esim. VM:ssä. Se keltainen 6-pyöräinen lava 450 slc, joka on nyt Suomen tivolilla on myös Markun tekenä.
Ei muuta ku rälläkällä etuvietereistä kierros pois!Mersussa on niin pitkät jouset ettei ne voi em.toimenpiteen takia irrota paikaltaan.Takapäähän riittää varmaan puoli kierrosta
jousen ja korin väliin tulevia kumeja on saatavana eri vahvuuksilla,kuinka vahvat omssasi oli?
niin olisko paksuus olevinaan vähän alle 10mm.
itselläni madallusjousista katkaistut,madallus
noin 120-130 mm!muuten hyvä mutta vitun huono
ajaa...
myydään madallus-sarjoja
sopii mm.
orion
mondeo
escort
200e/sarja
yhteensä 7sarjaa.
[email protected]
Minulta löytys.
Vaihtaisin alkuperäisiin mielelläni.
Oli autossa kun ostin, ollut jollain poikasella kun pilannut ajo-ominaisuudet ja vielä maksanut siitä.
On nyt St,n alla ja saat vaihossa alkuperäsiin ilman välirahaa.
Jätä tänne vastaus jos kiinnostaa.