Olen lueskellut näitä viestejä ja siten todennut, että todella moni näistä on asiattomia tai sitten niissä pilkataan Halloweeniä.
Mitä te hyödytte siitä, että kirjoitatte todella asiattomia viestejä tälle palstalle? Ette mitään!
Jos teitä ei Halloween voisi vähempää kiinnostaa, niin miksi roikutte tällä palstalla ja vaivaudutte kirjoittamaan edes viestiä?
Lopettakaa jo tuo lapsellinen touhu!
Luulisi sentään, että te siellä ruudun takana osaisitte olla hiljaa.
Olette varmaan huomannut, että tulen poistamaan asiattomat viestit, eli turhaa työtä teitte.
Ilmoittaa,
Blue-Tree
Palstan virallinen Sheriffi
Huomiointia...
6
716
Vastaukset
- Nimetön
Samaa voisi kysyä sinulta, miksi vaivautua valittamaan toisten mielipiteistä, ja minulta voisi kysyä miksi vaivaudun vastaamaan tähän.
Tämähän on keskustelu palsta ja täällä saa ja pitää ilmaista mielipiteensä- Cassandra
Keskustelu on hyväksi, kunhan se pysyy asiallisena ja ikuismaisena. Eli miettikää ensin.
- kokoaja
miks te kiirjotatte palstalle jos te ette tiiä halloweenista hönkäsen pöläystä?mun mielest nii saa kirjotta esim.koska juhlitaa tai vaate-ehdotuksia? kyllä suomalaiset on tulos hulluiks.
- saddam
Muuttakaa te sinne Amerikkaan juhlimaan jos vihaatte niin paljon Suomea. Ei Amerikassakaan juhlita mitään Suomalaisten juhlia. Mahtaa olla hauskaa olla amerikkalainen idiootti.
- Nimetön
toi on asiaa halloweenia ei kannata pilkata tai: kosto on suloinen
- Huutavan ääni erämaassa.
On muistettava, että meillä on olemassa myös sananvapaus, jota säätelee sananvapauslaki. Mielestäni en ole kirjoittanut asiattomuuksia, vaan tuonut oman kristillisen näkökantani tästä asiasta. Toivoisin sinulta hiukan avarakatseisuutta hyvä ystävä. Minusta tällä palstalla on ihan kirosanojen säestyksellä tuotu julki mielipiteet halloweenista ja kiroilu on jo todella asiattomuutta. Miksi et posta kaikkia niitä viestejä, joissa törkeästi kiroillaan??? Voi tätä nykyaikaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t495384Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo883294Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel263114HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1472956Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L492262SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral402213Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi691813Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271716Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k921626Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2691448