Jos ostaa vanhasta kerrostalosta asuntoa, niin mistä tietää, että siellä ei ole ollut toukka tai muita ongelmia.
Pitääkö isännöitsijän vastata rehellisesti, jos asiaa ostajana kysyy?
Ja missä taloissa töölössä tai kalliossa näitä ongelmia on ollut.
Mistä tiet'', ettei ole tuholaisia
lökäölkäölk
3
518
Vastaukset
- eräässä
En nyt viitsi sanoa taloyhtiötä, mutta töölössä ainakin toukkia piisasi. Et voi tietää asiaa mistään, sillä myyjä ei kerro ja isännöitsijä pimittää. Sinulle valehdellaan jos kysyt ja muutenkin myydään täyttä sutta kuplahintaan.
- lkäöklö
Joo empä taida sittenkään ostaa, kun korotkin ovat nyt nousussa.
Pitää tarkkaila tilannetta. - j,h gtl,vbl9o
lkäöklö kirjoitti:
Joo empä taida sittenkään ostaa, kun korotkin ovat nyt nousussa.
Pitää tarkkaila tilannetta.Siis se vehje, jolla ne neukkukuutiot jyrätään maan tasalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873567
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1871413- 771387
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401070Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.308968- 45897
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os77862Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124845