aijai

Razor

aijaijaij.. NIghtwish meni tekemään pahan virheen erottamalla Tarja Turusen! Ilman Tarjaa Nigthwish ei ole mitään!

3

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bax

      Noin voi olla, mutta luulen, että ei kuitenkaan. NW löytää tasokkaan laulajan kyllä, mut se on eri juttu tykkäätkö siitä tai sitten kun siihen Tarjaan tottui, mut vaikeaahan se on kuvitella jotain toista tilalle, mutta toimii se jos hyvän ottavat.

      • Tytteli

        Kuka hyvä naislaulaja nyt jättäytyisi noin huonosti kommunikoivan ja heikon työsuhdeturvan antavan miesporukan varaan?? Ainakin täytyy olla uudella solistilla olla varasuunnitelmia jatkoon, kun Yötoiveen kanssa voi työtoive näköjään hyvin yllättävästi muuttua haaveeksi.


      • nuuska muikkunen
        Tytteli kirjoitti:

        Kuka hyvä naislaulaja nyt jättäytyisi noin huonosti kommunikoivan ja heikon työsuhdeturvan antavan miesporukan varaan?? Ainakin täytyy olla uudella solistilla olla varasuunnitelmia jatkoon, kun Yötoiveen kanssa voi työtoive näköjään hyvin yllättävästi muuttua haaveeksi.

        Tarja itse ei suostunut käymään yhteisissä harkoissa. Tarja itse on sanonut ettei "enään tarvitse Nightwishiä". Tarja itse ei suostunut pikkukeikkoihin, kun niistä ei nettoa tarpeeksi rahaa. Tarja itse on sanonut olevansa bändissä vain vierailija.
        Koska olet Tarjan nähnyt haastattelussa yhdessä muun bändin kanssa, hänhän esiintyi aina yksin. Ja Tarja se haastatteluissa puhui aina vaan enemmän omasta soolourastaan kuin Nightwishistä.
        Kyllä siinä joka jätkällä lähtee "käyrä nousuun", jos laulusolisti on tuollainen diiva!
        Eihän hän voinut keikkamatkojakaan kulkea muun bändin kanssa vaan liikkui managerimiehensä kanssa.
        Tarja itse nämä potkut itselleen aiheutti!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      91
      5896
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4762
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2780
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2036
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1486
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      940
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      754
    Aihe