Kuinka monella nickillä?

yleensä tänne kirjoittelette?

Palstan seriffihän kyllä tietää kuka kukin on, koska hän näkee sen IP-osoitteesta.

Itse käytän noin viittä nickiä, joista yksi on rekisteröity.
Tällä kertaa valitsin tuon Don Juuan.

Ps. Kuppasin tuon nimen Don Juuan eräästä Juha Vainion iskelmäsanoituksesta.
7394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toinen nikki on kaverillani, joka aina silloin tällöin on käymässä luonanai. Hän kirjoittelee koneellani, koska hänellä ei ole omaa laajakaistaa!

Äänestä

Tällä palvelimella tällä yhdellä ja tanssi.netin puolella sillä alkuperäisellä (niin kauan kuin juttujani enää sinne vastaanotetaan), jota yritin täälläkin käyttää. Joku vain oli sen jo onnistunut tuolla huuhaa-osastolla rekisteröimään, joten siis otin tämän. (Yritin SUSELin lehdessä käyttämääni Humppavaariakin, mutta ei kelvanut sekään tänne).

Jos joka tapauksessa aikoo seistä sanojensa takana, selviää yhdellä, vaikka henkilöön kohdistuvia hyökkäyksiä tuleekin ajoittain. Useampi sata nimittäin tietää oikeankin persoonani.

Äänestä

jengi kehtaa tunnustaa? Häh!

Äänestä

Lukemattomilla.

Äänestä

Täällä on kaksi sellaista nimimerkkiä joista olen varma että sama henkilö on niiden takana.

Äänestä
  • Aika monella eri nimimerkillä olen tänne kirjoitellut,mutta nyt olen käyttänyt jo jonkun aikaa tätä samaa!Ja mulle ainakin on ihan sama monella nimimerkillä tänne kukakin kirjoittelee,koska mielipiteet eri jutuista on se,mikä kiinnostaa,ei se millä nimimerkillä ne on kirjoitettu!!Ja aika monet täällä tuntuvat suosivan tapaa,jossa otsikon kohdalle laitetaan esim: Jari Sillanpää ja nimimerkin kohdalle: on paras.(jos siis esim kysytään suosikkiartistia)ja tämä tapa on mielestäni ihan ok!:)

    Äänestä

Kirjoittelen samalla nickillä kaikille niille keskustelupalstoille, joita seuraan eli tanssi.net, muusikoiden.net ja tämä suomi24. Tosin en kyllä hirveästi seuraa ja vielä vähemmän kirjoittelen, mutta joskus kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Don Juuan kirjoitti:

yleensä tänne kirjoittelette?

Palstan seriffihän kyllä tietää kuka kukin on, koska hän näkee sen IP-osoitteesta.

Itse käytän noin viittä nickiä, joista yksi on rekisteröity.
Tällä kertaa valitsin tuon Don Juuan.

Ps. Kuppasin tuon nimen Don Juuan eräästä Juha Vainion iskelmäsanoituksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu