Tuossa venyttelin istuvalteni ilman paitaa ja huomasin kahden ylimmäisen vatsalihaksen välissä noin parin sentin levyisen kohouman, muutaman millin korkuinen patti. Tämä on ollut minulla jo kauemminkin, koska olen huomannut toisen puolen vatsalihaksen suuremmaksi kuin toisen, mutta nyt vasta näin patin.
Lääkäriin varmaan pitäisi mennä, mutta osaako kukaan kertoa mitään? Omia kokemuksia? Olen 17v poika.
Patti vatsassa.
4
3891
Vastaukset
- Rinkalin
Kävin näyttämässä vatsaani terveydenhoitajalla ja hän sanoi että häntä huolestuttaa sykkeen tuntuminen ja näkyminen patin kohdalla. Hän passitti minut lääkäriin.
Mikähän mahtaisi olla?- JJJ
Kävitkö lääkärillä? Ois mukava kuulla mitä lääkäri sano siitä patista.. mulla kans patti samalla kohtaa..
- Aoo
JJJ kirjoitti:
Kävitkö lääkärillä? Ois mukava kuulla mitä lääkäri sano siitä patista.. mulla kans patti samalla kohtaa..
Samoin mulla! Terkkari käski lääkäriin kun huolestui sykkeen tuntumisesta. Lääkäri sanoi että ei kannata huolestua, että se on vatsa aortta ja ihan normaalia. Hoikilla kuulemma tuntuu ?
En tosin usko tätä lääkäriä ja aion mennä ultraääneen mahd. pian. (Patti ollut 2 kk) - jepsulis
Aoo kirjoitti:
Samoin mulla! Terkkari käski lääkäriin kun huolestui sykkeen tuntumisesta. Lääkäri sanoi että ei kannata huolestua, että se on vatsa aortta ja ihan normaalia. Hoikilla kuulemma tuntuu ?
En tosin usko tätä lääkäriä ja aion mennä ultraääneen mahd. pian. (Patti ollut 2 kk)Onko teillä tästä asiasta lisää tietoa? Itsellänikin on sellainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17113043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454830Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211979Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1131725Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481