Löytyykö netistä imetysliivjä?

Minna

Siinäpä se kysymys.
Eli laadukkaita ,tukevia imetysliivejä etsin.

3

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Ainakin Carriwellin imetysliivejä myydään netissä. En ole vielä testannut käytännössä (rv 38), mutta ainakin tässä vaiheessa Drop Cur Bra vaikuttaa hyvältä ja tukevalta. Eivätkä hinnatkaan päätä huimaa. Kokeilepa Googlella "Carriwell", niin löydät useampia jälleenmyyjiä. Carriwellin koot ovat kyllä todella pieniä, joten kannattaa kysyä jälleenmyyjältä, mikä olisi sinulle paras koko tai tilata varmuuden vuoksi isompi koko kuin normaalisti.

    • Äippä-76

      Anita imetysliivit on laadukkaita, tukevia ja kokoja löytyy mallista riippuen todella isoihin asti.
      Googlella löydät niidenkin myyjät joilta voi tilata netin kautta, muistat ottaa mitat ylös itseltäsi niin saat oikean kokoiset ja ainahan uudet käyttämättömät liivit saa palauttaa ja vaihtaa koon jos ei satu heti oikeaa kohdalle.
      Kaarituellisia ei suositella koska raudat voi painaa maitotiehyitä ja aiheuttaa tulehduksen, ei ainakaan yökäyttöön kannata.
      Esikoisen imetyksen aikana mulla oli halvempia käytössä ja maitoa tuli aivan kauheena ja kyllä harmitti ne räpsyt liivit, mutta kakkosesta hommasinkin näitä Anitan liivejä joissa on pehmustetut olkaimet jne. olivat kyllä aivan mahtavat ja helpot käyttää.

    • Muumimamma

      Nettiemo (www.nettiemo.fi) myy Bravadon imetysliivejä, jotka on hyvät varsinkin isorintaisille. Koot on sellaisia, että yhdet liivit kattaa useamman koon, joten niissä riittää kasvunvaraa. Itse olen tilannut jo kahdet (nyt rv 30 4) ja nämä kyllä pitäisi hyvin mahtua, vaikka rinnat vielä paisuisivatkin synnytyksen jälkeen. Hinta on kyllä aika kallis (n. 40€), mutta laatu ja mukavuus on kyllä hintansa väärtejä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      261
      4103
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      129
      2352
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1501
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      978
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      132
      966
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      949
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      335
      889
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      867
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      810
    Aihe