Onko joku purkanut vastikään 106:sen mittaristoa? Torxeilla näyttäis olevan ainakin yläreunasta mutta miten alareuna kiinni? Mittarivalot alkavat olla pimeinä lähes kaikki.
106 mittarivalot
4
396
Vastaukset
- että on
painamalla, eli siellä on semmoiset jousiväkäset ja jos jos ei ruuveja näy on niin kiinni ja pakkelilasta väliin sinne niiden jousien kohdalle niin tulee nätisti pois
- joku aika sitten
Muistaakseni ei ollut alapäästä millään kiinni. Jonkilaiset väkäset oli jossain kolossa. Oli muutoin tosi kenkkumainen irroittaa, voinut tietty olla vikaa purkajassakin ... Piti taivutella vaikka minne että mahtui irti, taisi ratti ahdistaa.
- Jooseppi
Katselin että siinä ratin alla on pari reikää ja ostin torx-avaimet metrisellä varrella. Oletin että reijistä löytyy samanlaiset ruuvit ku siinä kehyksessä. Noh - väärin arvattu. Täytyy odottaa pakkaset ja alkaa vääntelemään muoviosia irti... Kiitokset neuvoista!
- se on
Jooseppi kirjoitti:
Katselin että siinä ratin alla on pari reikää ja ostin torx-avaimet metrisellä varrella. Oletin että reijistä löytyy samanlaiset ruuvit ku siinä kehyksessä. Noh - väärin arvattu. Täytyy odottaa pakkaset ja alkaa vääntelemään muoviosia irti... Kiitokset neuvoista!
semmoinen reikä missä ei näy mitään niin se on sitä varten, että siitä voi noita jousiväkäsiä kääntää, että tulee ehjänä irti ilman voimankäyttöä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712601
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454710Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201935Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471