Kumpi kovempi paikka..?

mikä nimimerkki?

Kouvola vs. Kuusankoski?

Kumpi on ns "kovempi" paikka, kummassa mielummin asuisitte, millaisia/minkä tyylisiä ihmisiä asuu Kouvolassa ja millaisia taas Kuusassa?

8

2265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asrj

      molemmat paskoja

    • helmirok

      Kuusankoski on kovempi paikka. Siksi asun Kouvolassa.

    • Torniomäkeläinen

      Kuusaankoskihan on Rikollisten ja Luusereiden eli Rikollisten luusereiden pesäpaikka

    • 123

      En asuisi Kuusaan Rekolassa tai Voikkaalla

    • Namio

      Itse asun nyt kouvolassa mutta kaikki kaverit on kuusaalta kun siellä 18vuotta asuin. Kai se on sama kummassa asuu kun niin lähellä ovat toisiaan. Kuusaalla kyllä onjuu kaikenmaailman hulluja ja muita narkkareita täynnä, mutta kirkkopuisto on silti ryyppypaikka numero yksi. Toki kouvolassa mieluummin perjantai iltaa viettää, kuusaan baarit kun ovat sanalla sanoen perseestä.

    • Min hevoin

      Kuusaalla saat turpiisi myös arkena.

      Peruskuusaalainen on tuulipukuun ja lippikseen pukeutunut paperimies.

    • jrees

      oletteko kuulleet sen itsemurha asian? kun siellä kuusankoskella rekolassa oli noin 20vuotis mies hirttänyt itsensä leikkikentälle. ei hyvältä taas kuulosta.

    • Poismuuttanut

      Hmm...Kouvolassa liikkuu raiskaaja/raiskaajia, Kuusaalla saa melkein varmasti puukosta, nyrkistä tai nykyään muodissa olevasta luodista. Oman hengenottaminenkaan ei ole kuusaalaisille vieras tapa lähteä. Kumpaakaan paikkaa ei ole ikävä. Kuusaalla elämäni asuneena uskalsin liikkua mihin kellonaikaan vain, en ehkä enää. Kouvolan yöhön ei minua yksin saisi enää kirveelläkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      919
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      787
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      746
    Aihe