Upea tuiverta tuuli
kiputa soimiasi
ihollani, vaatteissani.
Tartu minuun kuin
oisin morsiosi
ota kaikki se
mikä sydäntäin painaa.
Riepota pois
raskaat hetket.
Avosylin tässä
metsän laidalla
levitän käteni
tule helli, hoida.
Sinä uskollinen
kaiken sinulle
ilon, surun annan
kaiken syliisi kannan.
Upea tuiverta tuuli
uskollinen rakastajani.
Uskollinen tuuli!
10
378
Vastaukset
- sinih52
tuuli taas kovasti tivertaa täällä myös se menee todella luihin ja ytimiin...
hyvä- Helmikankare
kovasti, mutt tuulessa on aina jotain puhdistavaa. Mää kun oon muutenkin niin kumma otus niin mä tykkään tuulesta.
Mukavaa illan jatkoa Sinulle! :~)
- TöllinLiisa
Metsässä on tilaa noille ,syville tunnoille.
Sanatki on loppuneet,onvain sanaton rukous.
Pieni ihminen ,käy Jaakobin painia.
Ympärillä tyyni ,rauhallinen metsä.
Antaa tilaa olla ,suo suuren hoitohuoneen.Vihreät seinät,jalkojen alla samamlmatto,taivas sininen katto.- Helmikankare
... juuri sitä on luonto kaikissa muodoissaan. Ja mikä parasta sen voiman voi tuntea myös tässä työpöydän vieressä. Voi taas miettiä mihin huomenna menisin luonnon ihemeita tutkailemaan.
Iltaasi pieniä tähtiä * * * * * * * :)
- Luis
se kiihkeä runo ja samalla kaunis runo
- Helmikankare
Mukavaa että pidit siitä. Luonto kun on oikea voiman lähde. :)
- Runoniccari
tuuli eteläinen
murheet poistaa
sydämen hoitaa
rakkaalta tuntuu
Hienosti kuvaat tuulta joka täälläkin tuivertaa
onneksi lämpimästi etelästä:))- Helmikankare
Miten se tänään kaiken kylmyyden keskelle loi taas niin leudon vireen. Kiitos Sinulle ja hyvää illan jatkoa. :):):)
Ihana tuuli
punaiset posket
keuhkot täynnä
uutta
raikasta
ilmaa!
Puhdistaa kyllä
jokaista solua myöten.
Kiitos!- Helmikankare
... olet huomannu saman. Tuulessa on aina jotain niin erityistä. Puhdistavaa niinkuin sinä sen ilmaisit. Kiitos itsellesi ja oikein mukavaa illan jatkoa.:))
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912