Nightwish

Bändillähän on laulaja valmiina.Älkää saa.... sekottako pakkaa uusiks!!Joku uusi kiljuja entisen tilalle huh,huh.Hietalan rokkikukko mikkiin ja kulkee...En ole isommasti digannu koko bändiä ikinä juuri laulajan takia.Bändi muuten on loistava ja Holopaisen säveltämä musiiki on uskomatonta!!Olen kuunnellut bändiä oikeastaan pelkän musiikin ja sävellysten nerouden takia.Mielipiteitä on monia tässä yksi mutta ei varmaan ainoa oikea??
5646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

VIESTISSÄ ON AJATUSTA.Pistäpä Holopainen se Hietala laulaan vaan.

Äänestä

Jätkällä on n.20 vuoden kokemus siitä duunista ja ääni on aivan loistava kuten jo Tarotin aikoina nähtiin!!Suomen parhaita raskaan musiikin laulajia IKINÄ!!!Pasi Rantasen kanssa.

Äänestä

nythän on niin, että tällä episodilla ko. bändi vetää miljoonia sieltä, täältä.
eli talja tulunen palaa "yllättäen" takaisin.
mitään riitoja ei ole ollutkaan.
kyllä taas faneja ja mediaa vedetään narusta...rahaa, rahaa,rahaa...

Äänestä
  • No eihän ne sitä virhettä tee että ottais Tarjan takas kun ne on just päässy siitä ja Mar........Nyt alkaa NW:n uusi kukoistus ja mikä merkitys tämmöisille miehille ja naisille rahalla enää on kun on tilit täynnä!Nightwish tulee nousemaan maailmalle ilman Tarjaakin!Rahalle ei lasketa niin suurta merkitystä kuin sille että saa tehdä mitä haluaa.Eli MUSIIKKIA!!!!

    Äänestä

Sinä et taida tykätä Oopperalaulajista? No kaikilla on makunsa, mutta ne ovat kuitenkin maailman parhaimpia laulajia koska laulavat puhtaasti, matalalta ja korkealta. Mä en esimerkiksi pidä örinämusasta kun siitä ei saa mitään selvää sanoista ja ei Holopaisen upeat sävellykset ois ilman Tarjan upeaa tulkintaa kuulostanut miltään.
Mä Pidin Nightwishistä Tarjan mahtavan lauluäänen ja Holopaisen säveltämien biisien takia, mut en tule ostamaan koskaan seuraavia tulevia levyjä, jos Holopainen ei sovi Tarjan kans ja ota häntä takas joka varmaan ei tuu koskaan toteutumaan. Kuuntelen vain vanhoja Nightwishin biisejä tästä lähtien koska en tule hyväksyy uutta naisvokalistia vaan Tarja oli se ainoa oikea.

Toivon Tarjalle menestystä soolouralla ja jossa varmaan tuleekin menestymään, mut Holopaiselle sellaisia terkkuja että teki aikamoisen emämunauksen erottamalla Tarjan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JMV kirjoitti:

Bändillähän on laulaja valmiina.Älkää saa.... sekottako pakkaa uusiks!!Joku uusi kiljuja entisen tilalle huh,huh.Hietalan rokkikukko mikkiin ja kulkee...En ole isommasti digannu koko bändiä ikinä juuri laulajan takia.Bändi muuten on loistava ja Holopaisen säveltämä musiiki on uskomatonta!!Olen kuunnellut bändiä oikeastaan pelkän musiikin ja sävellysten nerouden takia.Mielipiteitä on monia tässä yksi mutta ei varmaan ainoa oikea??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu