http://www.netholist.net/portaali/articles.php?lng=fi&pg=457
Natsisaksan ufot
6
847
Vastaukset
- Fennoman
Jos tuollaisia on siellä ollut,miksi kukaan silloin asiassa mukana ollut ei kerro,tai ole kertonut siitä mitään? Nuo ovat sellaisia asioita jotka eivät voi pysyä salaisuutena.Kaikkiko viety pois?Kaikkia asiaan liittyvää ei koskaan saada vietyä.Jotain on ollut pakko jäädä.Jos ei mitään,asia on satua.
- Solarman
taitaa tämän kohdalla asia olla niin.
Toiset vain pitävät tästäkin viellä huolen,että tarinat jatkuvat...1000 & 1 yön kertomukset. - näin on
Solarman kirjoitti:
taitaa tämän kohdalla asia olla niin.
Toiset vain pitävät tästäkin viellä huolen,että tarinat jatkuvat...1000 & 1 yön kertomukset.Vapaa tiedonvälitys tuottaa sivujätteenä jonkin verran natsiufon tyyppistä tuubaa - ilmeisesti ansaitsemistarkoituksessa. Tällaiset aiheet saattavat mennä täydestä siihen osaan lukijoita, joka ei lainkaan tunne aihetta. Tarinoiden historiallinen kehys on monille luonnollisesti outo.
Muuten tuo threadin aloituksen linkissä ollut juttu natsipomojen paosta Antarktikselle sai alkunsa sodan päätyttyä, kun argentiinalainen lehtimies, muistaakseni Szabo nimeltään, kirjoitti kirjan, jossa kuvailtiin Hitlerin ja joidenkin muiden johtavien natsien pako 2 sukellusveneellä etelämantereelle. Kirja oli mielikuvituksellinen pötytarina, jossa oli siteeksi faktatietoja. Todellisuudessa sukellusveneet purjehtivat (Schaefferin U-977 peräti 66 vrk yhtäjaksoisesti pinnan alla) Argentiinaan välttääkseen sotavankeuden. Osa veneen miehistöstä ei halunnut matkalle ja heidät rantautettiin Norjaan. Tämän veneen pakoa voi kuvailla legendaariseksi. Veneen kapteeni Heinz Scaeffer kirjoitti sotakokemuksistaan kirjan "U-977 kuusikymmentäkuusi vuorokautta veden alla", joka on myös suomennettu. Kirja on mielestäni parhaita sotakuvauksia.
- kari
Noiden tietojen pohjalta Saksalla olisi siis ollut huippunopeita ufoja jo sodan alkaessa 1939.
Siis todellista huipputekniikkaa tuohon aikaan (ja olisi sitä vielä tänäkin päivänä). Olisi heillä luullut tuollaisen tietämyksen pohjalta olleen myös aivan mullistavaa aseteknologiaa. Miten he onnistuivat sitten häviämään sodan?
En usko pätkääkään noihin natsiufojuttuihin. On tosiasia että Saksan luovuus/osaaminen lähinnä aseteknologiassa oli tuolloin maailman huippua mutta ei kuitenkaan mainittavasti parempaa kuin muilla suurvalloilla (esim. USA:lla) ja se että heillä olisi ollut ufojakin on kyllä täyttä paskaa! Kaikkea roskaa sitä netissä liikkuukin!!- space time
Nii voi olla että nazit suunnittel noita lentolaitteita, suunnitteilla oli myös tämä
http://www.netowne.com/naziufos/boblee/gravity.htm
- jep jep
et mikä toi sydeemin on tos linkis, joku aika avaruus juttu vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675