Malli 1.6 elx weekend vm.97 aj.200tkm. Hinta halpa verrattuna muihin vastaaviin (ikä/km) farmareihin. Suht hyvä ajettava, pieni kulutus, tilaa paljon harrastuksiin. En ollut tullut ajatelleeksi aikaisemmin Fiatia mutta koeajo muutti heti mieleni. On parempi kuin saman hintaluokan muut merkit! Olisi pitänyt ottaa 90-luvun alun auto jos merkki olisi eri..mieti..
Ostin
Marean
41042
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä sillä ajelee siinä kuin muillakin autolla, mutta voit varautua pieniin vikoihin joita Fiateissa kutsutaan "ominaisuudeksi". Esim ovi verhoiluja voi joutua kiristelee, kahvat jää välillä auki asentoon yms. Mutta kaikissa autoissa on jotain esim itselläni saman ikäinen Vw farmari ja ei sekään viaton ole vaikka on olevinan laatu auton maineessa. Fiatista on niin eriävät mielipiteet että ei kannata ihmetellä mitä täällä kirjoitellaan esimerkkinä nimimerkkki kakaakakakaa. Tuskin tämä teinipoika on ikinä omistanutkaan Fiatia. Eli kyllä se on kelpo peli hinta / laatu suhteessa. Turvallisia kilometrejä uudelle autolle .
> On parempi kuin saman hintaluokan muut merkit!
> Olisi pitänyt ottaa 90-luvun alun auto jos merkki
> olisi eri..mieti..
Ostin reilu vuosi sitten -01 Bravon ja olen yllättynyt positiivisesti. Varauduin jatkuviin pikkuvikoihin, ettei käynnisty talvella ja olisi kylmä talvella. Ilmeisesti mulla on keskiviikko-yksilö kun nuo mainitut asiat loistavat poissaolollaan;)
klo 10 tehty auto on paras. Viikonlopun murheet on mennyt ja uudet vasta tulossa.
syvimmän osanottoni!