Niin, mistä saisi näitä uusia "ruodottomia" tuulilasinpyyhkijöitä? Nehän on niitä, joissa ei ole perinteistä isoa runko-osaa sulan päällä.
Pyyhkivät kuulemma paljon tasaisemmin kuin perinteiset. Taitaa olla ainakin uudessa Audi A4:ssä vakiona jotkut sen tapaiset.
Mistä "ruodottomia" tuulilasinpyyhkijöitä?
Tiedon tarpeessa
5
1471
Vastaukset
- luule
että pyyhkii mitenkään paremmin.
itsellä on ollut (ja on nytkin) parissa autossa ko. lurpat. ei toimi yhtään paremmin kuin vanhanaikaiset. ehkä päinvastoin! - löytyy
Eli ainaskin Motonet ja Prisma ,niissä olen niitä nähnyt....
- muuten
löytyy kirjoitti:
Eli ainaskin Motonet ja Prisma ,niissä olen niitä nähnyt....
tuolla prismassa niitä ainakin on moneen merkkiin
- 744
muuten kirjoitti:
tuolla prismassa niitä ainakin on moneen merkkiin
Motonetissä löytyy, esim Valeo Xtrem, sopivat myös tavallisten tilalle, ovat tosin melko kalliit tavallisiin verrattuna. Taitaa siellä olla myös Boschia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135