Tyyppiviat ? 1.6 -97

ostamassa

Kertokaa kannattaako? Mitä pitää reurata? Kulutus ja miten kulkee?

4

1272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----

      pakosarja hakeilee 1.6 mallissa voi olla myös abs pumppu vikoja ruoste jos huonosti pidetty takakaarissa tehoton kone tosin ominaisuus ei vika.
      pieniä sähkövikoja mutta ei mitään vakavaa
      kuluttaa noin 7-8l suosittelen kahden litran koneella itse kärsinyt 1.6 tehoista riittävästi

    • munamankeli__

      etupäässä kuluu kumihelat tosi nopeasti 1,5v - 2v.
      eli vaihdettava usein. ainakin 95 mallissa.

      lämpenee hitaasti ja heikohko puhallin. muuten hyvä peli. kone kaikkea muuta kuin kierroskone, mutta hyvin välitetty laatikko ni jaksaa nätisti kaupungissa.

    • TST

      ...on juuri tuollainen toisena autona. Ollut nyt reilun vuoden (92-113tkm). Korjattavaa on ollut lämpömittarin anturi (näytti mitä sattuu) ja muutama H7-lamppu. Ruostetta tuosta ei löydy hakemallakaan, hyvä ajaa maantiellä sekä kätevä kaupungisssa. Laiskahko kiihtymään, mutta on vaimon käyttöön ollut riittävä ;) Kulutus pyörinee seka-ajossa 7 litran seutuvilla. Onko tietty auto tähtäimessä? Tämä meidän auto saattaa tulla myyntiin (ei varmaa). 4-ov., t.viol., 2-om.,irr.vetok., siisti... Laita yht.tiedot jos haluat lisätietoja. Auto on Oulun seudulla.

    • jokke

      Vetonivelet menee 200tkm jälkeen uusiks. Ja ruostuu takahelmoista. Siinä suuremmat tyyppiviat.

      Tosiaan melko hitaasti lämpenee talvella. 2,0 koneesta on kokemusta. Joka on jo ihan pirteä, mutta bensaa kuluu pari litraa sadalla enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4263
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3233
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2350
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 141
      948
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe