Majoitus New Yorkissa?

Olen lähdössä kaverini kanssa 09.11. Nykkiin, ja kyselisinkin nyt tietääkö joku jonkinlaista edullista, mutta turvallista majoitusta kaupungissä. Lennämme kaupunkiin siis 09.11. ja takaisin 13.11.

3

1573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ansku

      Kokeile hostelleja esim. Hotel 17 tai YMCA:n hostellit. Löytyvät hakukoneilta. Kaikki alle 100 eur /yö ovat halpoja! Varaus hyvä tehdä jo Suomessa koska Nycin kentällä kysyvät osoitetta mihin olet menossa, eli hotellin osoitetta.

      • matkaaja

        Oltiin kesällä Nykissä hostellissa nimeltä Jazz on the Town. Oikein mukava pieni hostelli n. 30 dollaria per yö 6 hengen huoneessa. Sijainti on hyvä, metro lähellä ja esim. Times Squarelle taksi muistaakseni 7 dollaria. Oltiin siis dorm-huoneessa, mutta hostellista löytyy myös privat-huoneita. Hostellin löytää hyvin yleisiltä majoitushakusivuilta (esim. pallontallaajat.net -> majoitus -> hostellit jne.)netistä ja varaaminen onnistuu helposti.

        Hauskaa reissua! New York on kyllä näkemisen ja kokemisen arvoinen kaupunki!

        Ainiin muuten.. Noi YMCA:n hostellit saattaa tulla kuulemma yllättävän kalliiks, kun niihin täytyy lisäks maksaa YMCA:n jäsenmaksu tms.. Kuulemma siis, en itse asiasta sen enempää tiedä.


    • siellä ollut

      Ei mikään luksuspaikka, mutta paras mahdollinen sijainti alle kortteli Times Squarelta ja hinta jotain kolmenkympin hujakoilla neljän hengen huoneessa. Tosin näin nopeasti varmaan mahdoton saada paikkaa, mutta kannatta kysyä. Kotisivut netissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      30
      2612
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1292
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      336
      1027
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      922
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      864
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      839
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      764
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      740
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      726
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      666
    Aihe