Majoitus New Yorkissa?

Olen lähdössä kaverini kanssa 09.11. Nykkiin, ja kyselisinkin nyt tietääkö joku jonkinlaista edullista, mutta turvallista majoitusta kaupungissä. Lennämme kaupunkiin siis 09.11. ja takaisin 13.11.

3

1628

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ansku

      Kokeile hostelleja esim. Hotel 17 tai YMCA:n hostellit. Löytyvät hakukoneilta. Kaikki alle 100 eur /yö ovat halpoja! Varaus hyvä tehdä jo Suomessa koska Nycin kentällä kysyvät osoitetta mihin olet menossa, eli hotellin osoitetta.

      • matkaaja

        Oltiin kesällä Nykissä hostellissa nimeltä Jazz on the Town. Oikein mukava pieni hostelli n. 30 dollaria per yö 6 hengen huoneessa. Sijainti on hyvä, metro lähellä ja esim. Times Squarelle taksi muistaakseni 7 dollaria. Oltiin siis dorm-huoneessa, mutta hostellista löytyy myös privat-huoneita. Hostellin löytää hyvin yleisiltä majoitushakusivuilta (esim. pallontallaajat.net -> majoitus -> hostellit jne.)netistä ja varaaminen onnistuu helposti.

        Hauskaa reissua! New York on kyllä näkemisen ja kokemisen arvoinen kaupunki!

        Ainiin muuten.. Noi YMCA:n hostellit saattaa tulla kuulemma yllättävän kalliiks, kun niihin täytyy lisäks maksaa YMCA:n jäsenmaksu tms.. Kuulemma siis, en itse asiasta sen enempää tiedä.


    • siellä ollut

      Ei mikään luksuspaikka, mutta paras mahdollinen sijainti alle kortteli Times Squarelta ja hinta jotain kolmenkympin hujakoilla neljän hengen huoneessa. Tosin näin nopeasti varmaan mahdoton saada paikkaa, mutta kannatta kysyä. Kotisivut netissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      96
      1605
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1073
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      411
      1012
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      752
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      688
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      78
      675
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe