vm.96 jako on 100x4, mutta käyvätkö esim. opelin? eikös siinäkin ole 100x4.
Minkä merkkien alut käypi varmuudella?
Haluu Aluvanteet Cliohon
4
1009
Vastaukset
- ei se pulttijako riitä
sitä paitsi pulttijako ei ole riittävä kriteeri. Rellun pulttijako on ties kuinka monessa autossa mutta 60mm keskireikä ja oikea ET vain relluihin alunperin tarkoitetuissa.
Keskireiän saat tunnettuihin aluvanteisiin korjattua ostamalla käyttyihin sopivat soviterenkaat mutta väärää ET:tä ei sitten laillisesti korjatakaan.
Relluhan on euroopan valmistetuin tai 2. vailmistetuin automerkki ties monettako vuotta ja sama pulttijako on ollut kaikissa nelipulttisissa reilluissa ties kuinka pitkään, joten joka ikinen aluvanteiden valmistaja tekee kyllä relluihin sopivia vanteita.- PekkaPuuPyä
niin mistäs saan tietää sen oikeen ET:n?
eikös se ole mitta pulttireiästä ulkoreunaan?? - sama kuin joskus ennen
PekkaPuuPyä kirjoitti:
niin mistäs saan tietää sen oikeen ET:n?
eikös se ole mitta pulttireiästä ulkoreunaan??http://www.aluvanne.fi/ ja sieltä teräslevypyörät ja henkilöautot.
Clio II:lle tarjotaan peltivanteita koossa 5,5J14 pulttijako 4*100 keskireikä 60mm ja ET 36
Näyttää olevan täsmälleen sama vanne kuin esim. Megane I:n (ei se uusi) tai Twingon 14 tuumainen.
Eli tuon perusteella voisi veikata että ainakin ykkösmekanon 14'' aluvanteet sopisivat Clio II:een.
- sebbo
Ei käy. Cliossa on niin suuri napa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712601
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454710Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201935Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471